Mężczyzna przyznaje się do kradzieży tożsamości
2022-06-30 2022-08-12 12:20
Mężczyzna przyznaje się do kradzieży tożsamości
Kradzież tożsamości
Kradzież tożsamości nie zawsze polega na oszukiwaniu ofiar. Według Departamentu Sprawiedliwości niedawno obywatel Chin przyznał się do cyberstalkingu i kradzieży tożsamości w odniesieniu do młodego studenta z Minnesoty.
Ki Cheung Yau, 27-letni mężczyzna, czeka na wyrok za podszywanie się pod młodą kobietę podczas zakładania kont w mediach społecznościowych, serwisach randkowych i dla dorosłych, wykorzystując informacje umożliwiające identyfikację kobiety, w tym zdjęcia i imię i nazwisko.
„Yau używał tych kont do komunikowania się z nieznajomymi w Internecie, udając ofiarę” – ogłosiło biuro prokuratora amerykańskiego Andrew M. Lugera. „Yau fałszywie przedstawiła ofiarę w mediach społecznościowych, randkach i witrynach o tematyce seksualnej jako młodą kobietę namawiającą do uległych lub brutalnych związków seksualnych”.
Dokumenty sądowe ujawniają, że nękanie ofiary przez Internet, i kradzież tożsamości rozpoczęły się w styczniu 2020 r. i spowodowało, że z ofiarą skontaktowało się wielu nieznajomych, w tym jedna osoba, która odwiedziła jej miejsce zamieszkania, „prawdopodobnie dlatego, że wierzyła, że spotyka się z ofiarą w celu zbliżenia seksualnego”. raport wyjaśnia.
Konsekwencje
Przyjaciele i członkowie rodziny młodej kobiety byli również zamieszani w intrygi popełniane przez Yau, który wykorzystywał ich skradzioną tożsamość, zdjęcia i dane kontaktowe do tropienia ofiary.
Studentka college’u znosiła ponad rok prześladowania i nękania w Internecie i została zmuszona do zmiany numeru telefonu i znalezienia nowego domu.
Jest to wyraźny przykład poważnego nękania w Internecie, pokazujący, w jaki sposób złośliwi przestępcy mogą wykorzystywać ujawnione informacje umożliwiające identyfikację osób, aby zaszkodzić emocjonalnie i zrujnować reputację ofiar w Internecie. Podszywając się pod ofiarę i zakładając fałszywe konta na jej nazwisko, sprawca zdołał nie tylko ją upokorzyć, ale także oszukać innych w sieci.
Chociaż cyberstalking może przybierać różne formy, zwykle jest przeprowadzany przez długi czas. Cyberstalking może również prowadzić do przestępstw tożsamościowych, strat finansowych, a nawet obrażeń fizycznych, ponieważ nękanie może łatwo rozszerzyć się na offline.
Kogo tyczy się zagrożenie kradzieży tożsamości
Każdy może paść ofiarą podszywających się pod media społecznościowe, cyberstalkerów i złodziei tożsamości. Dlatego zalecamy wszystkim użytkownikom przyjęcie na swoich kontach bardziej skoncentrowanych na prywatności ustawień, usuwając publiczną widoczność swoich postów, informacji profilowych i plików multimedialnych, analizując prośby znajomych od nieznajomych i zgłaszając wszelkie podejrzane działania i próby podszywania się na platformę mediów społecznościowych.
Ochrona Twojej Tożsamości
Przeczytaj również:
6 Komentarzy
Zostaw komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi
Kategorie:
Ostatnie komentarze
Ostatnie publikacje
Polecane produkty
Tagi
Olcia26
2022-07-07 at 11:00Dłuższy czas temu również byłam ofiarą Cyberstalkingu. Artykuły podobnej treści przywracają mi wiarę w ludzi.
Dzbanek96
2022-07-07 at 15:35Kiedyś nie bylo takich sytuacji ehhh teraz na każdym kroku trzeba uważać.
Kotek000
2022-07-12 at 13:47Masakra nagle się dowiadujesz że Twoja osoba może w ogóle nic nie znaczyć… wszystko co się robiło może pójść na straty.
Magnat667
2022-07-13 at 17:22Szpiegostwo na każdym kroku, najgorsze, że cokolwiek wrzucone do sieci, pozostaje tam już na zawsze :c
BezNazwy97
2022-07-21 at 15:30Oj tak zgodzę się jest w internecie zostaje w internecie. Ile jest kanałów na YT czy stron z różnymi nagraniami czy shotami np. ze streama.
Czesławi1919
2022-07-22 at 13:05W dzisiejszych czasach każdy korystający z internetu, znajduje sie w niebezpieczeństwie