Sprawdź promocje!
Bezpieczeństwo Zagrożenia

Aplikacja Vault w rękach dzieci to przepis na kłopoty

safe-g4875b0c77_1280

Aplikacja Vault w rękach dzieci to przepis na kłopoty

Dzieci używają aplikacji Vault do ukrywania zdjęć, plików multimedialnych i innych aplikacji przed rodzicami, a niewiele matek i ojców wie, że tak się dzieje, a nawet, czego szukać.

Jak rodzice chronią dzieci w internecie?

Zapytanie rodziców, w jaki sposób chronią interakcje swoich dzieci w Internecie, zwykle generuje ten sam typ odpowiedzi. Albo tego nie robią, albo używają jakiejś formy kontroli rodzicielskiej z systemu operacyjnego lub aplikacji innej firmy. Ale dzieci są o wiele bardziej pomysłowe, niż im się wydaje, lepiej dostosowują się do nowych technologii niż poprzednie pokolenia i mają więcej opcji do wyboru.

Wśród tych opcji są aplikacje Vault, mniej znana kategoria aplikacji, których jedynym celem jest blokowanie zawartości przed wścibskimi oczami. Ale jedną rzeczą jest blokowanie określonej aplikacji lub dostępu do folderu, prosząc o poświadczenia, a zupełnie inną sytuacją, gdy ta zawartość jest całkowicie niewidoczna dla innych osób.

Niektóre aplikacje Vault, dostępne na wszystkich platformach, w tym na Androida i iOS, działają, udając coś innego. W tym miejscu niektórzy rodzice mogą mieć problem ze znalezieniem nieodpowiednich treści na urządzeniach swoich dzieci.

Aby być uczciwym, aplikacje Vault mają swój cel i nie stanowią problemu, gdy używają ich dorośli. To jeden z powodów, dla których są dozwolone w oficjalnych sklepach. Ale te same aplikacje mogą trafić na urządzenia dzieci.

Dzieci mogą ukrywać nieodpowiednie treści multimedialne, a nawet całe aplikacje. Często zdarza się, że dzieci mają dwa konta na tej samej platformie i udostępniają rodzicom tylko zawartość jednego konta.

Największy problem stwarzają aplikacje Vault, które udają coś innego. Na przykład Kalkulator+ na iOS działa i wygląda jak kalkulator, ale ta aplikacja to coś więcej. Może również ukrywać zdjęcia, filmy, notatki i zakładki, a nawet ma w pełni funkcjonalną wbudowaną przeglądarkę. Ten sam typ aplikacji można znaleźć na Androida, a nawet Windows.

Najlepszym narzędziem rodziców, jeśli chodzi o ochronę cyfrowego życia ich dzieci, jest wiedza. Najpierw muszą wiedzieć o potencjalnych zagrożeniach, a następnie muszą wiedzieć, co dzieci mają na swoich urządzeniach. Obejmuje to wszystkie typy aplikacji Vault, których można użyć do ukrycia treści i aplikacji.

Poznaj produkty, które mogą Cię zaciekawić

Ochrona przed kradzieżą tożsamości

Pełna ochrona informacji finansowych

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0