Sprawdź promocje!
Bezpieczeństwo

Aresztowanie właściciela BreachForums pod zarzutem hakowania

pexels-soumil-kumar-735911

Aresztowanie właściciela BreachForums pod zarzutem hakowania

Amerykańskie organy ścigania podjęły próbę dłużej organizowanej akcji która miała na celu aresztowanie właściciela BreachForums, znanej platformy hakerów wykorzystywanej do ujawniania i sprzedawania danych pochodzących z naruszeń danych.

Aresztowanie właściciela BreachForums

Conor Brian Fitzpatrick został aresztowany w Peekskill w stanie Nowy Jork pod zarzutem spisku w celu popełnienia oszustwa związanego z urządzeniami dostępowymi.

Agent FBI, który doprowadził do aresztowania, powiedział, że Fitzpatrick przyznał się do używania pseudonimu „Pompompurin” i był właścicielem i operatorem BreachForums.

Jak donosi Bloomberg, śledczy ds. bezpieczeństwa cybernetycznego uważnie obserwowali Fitzpatricka jako podejrzewanego o znaczącego gracza w ekosystemie cyberprzestępczości.

Raporty społeczności infosec mówią, że Fitzpatrick jest powiązany z naruszeniem Robinhood w 2021 r., masowym wyciekiem na Twitterze w listopadzie 2022 r. Mówi się również, że właściciel BreachForums jest odpowiedzialny za włamanie na serwery FBI w celu wysyłania fałszywych ostrzeżeń o cyberbezpieczeństwie z adresu e-mail agencji.

Dowiedz się więcej o wyciekach danych – Naruszenie danych komórkowych w USA

W tej chwili BreachForums nadal działa. Pełniący obowiązki administratora z podobnymi uprawnieniami przejął kontrolę pod nieobecność Fitzpatricka.

„Myślę, że można bezpiecznie założyć, że [Pompompurin] nie wróci, więc przejmę forum na własność” — powiedziała osoba używająca uchwytu Baphomet. „Mam większość, jeśli nie cały dostęp niezbędny do ochrony infrastruktury i użytkowników BF”.

Fitzpatrick został zwolniony za kaucją w wysokości 300 000 dolarów wpłaconą przez jego rodziców i pojawi się w sądzie w Wirginii w tym tygodniu, aby stawić czoła zarzutom.

Poznaj inne produkty, które mogą Cie zaciekawić

Wielowarstwowa ochrona Twojego systemu

Pełna ochrona i anonimowość
w Internecie

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0