Sprawdź promocje!
Bezpieczeństwo

Bitdefender GravityZone wyróżnia się w teście bezpieczeństwa biznesowego AV-Comparatives

Czy chcesz przejść na wyższy poziom ochrony?

Bitdefender GravityZone wyróżnia się w teście bezpieczeństwa biznesowego AV-Comparatives

Bitdefender został wyróżniony jako sprawdzony produkt biznesowy

AV-Comparatives przyznało nagrodę „Approved Business Product” dla Bitdefender GravityZone w teście bezpieczeństwa biznesowego (sierpień-listopad 2022). Aby uzyskać to wyróżnienie, produkty muszą uzyskać co najmniej 90% wynik skuteczności w teście ochrony przed złośliwym oprogramowaniem oraz niską liczbę fałszywych alarmów. Poniżej przedstawiamy najnowszy zestaw wyników z trwającego testu bezpieczeństwa biznesowego, który AV-Comparatives przeprowadza dwa razy w roku.

Jak wyszczególniono w obszernym, stustronicowym raporcie, AV-Comparatives dostarcza szczegółową ocenę centralnie zarządzanych narzędzi bezpieczeństwa biznesowego. AV-Comparatives stara się dostarczać niezależne testy stron trzecich, które wykraczają poza standardowe testy oprogramowania antywirusowego, dając organizacjom informacje o tym, jak rozwiązania sprawdzą się w rzeczywistych warunkach. 

Najnowsze wyniki testów

Bitdefender ma bogatą historię wyróżnień od AV-Comparatives. W ostatnim teście ochrony (sierpień-listopad), Bitdefender uzyskał drugi najwyższy wskaźnik ochrony 99,8% spośród osiemnastu rozwiązań i zgłosił tylko jeden fałszywy alarm. Jedyne rozwiązanie, któremu udało się uzyskać wyższy wskaźnik ochrony, zrobiło to podczas zgłaszania 10 fałszywych alarmów, podczas gdy drugi dostawca, który zrównał się ze wskaźnikiem ochrony Bitdefendera na poziomie 99,8%, zrobił to z 3 fałszywymi alarmami. 

W idealnym świecie ochrona wynosiłaby 100% i nie powodowałaby fałszywych alarmów. Taki poziom perfekcji jest niewiarygodnie trudny do osiągnięcia, co wyjaśnia, dlaczego jedyne rozwiązanie, które uzyskało 100% ochrony, doświadczyło 10 fałszywych alarmów w porównaniu z jednym Bitdefendera. Co ciekawe  najwyższa zgłoszona liczba fałszywych alarmów wyniosła aż 68. 

Ich nadmierna ilość może powodować ból głowy u administratorów, którzy mogą czasami mieć wrażenie, że ich zasoby są ciągle atakowane i niewystarczająco zabezpieczone, ale w rzeczywistości doświadczają tylko fałszywych alarmów, dlatego to niezwykle istotne, aby było takich sytuacji jak najmniej. 

Nawet z niesamowitym wskaźnikiem Bitdefender Real-World Protection, Bitdefender uzyskał 99,0 punktów w PC Mark Score. Tylko jeden producent pobił ten wynik z 99,2. Jednakże ten sam producent zajął 11 miejsce z 18 producentów w zakresie ochrony. 

Warto także zagłębić się w kompleksowe wyniki testów, które dostarcza AV-Comparatives. Chociaż Bitdefender jest niezwykle dumy ze swojej wysokiej ochrony przy niskim poziomie fałszywych alarmów i wpływu na wydajność, to jego pracownicy wiedzą, że wymagania klientów są wyjątkowe i nie ograniczają się do pomiarów empirycznych, co prowadzi do optymalnego zarządzania. 

Optymalne zarządzanie

Większość małych i średnich przedsiębiorstw wymaga natychmiastowego dostępu do odpowiednich opcji w przypadku wystąpienia incydentów bezpieczeństwa. Nie ma nic gorszego niż żmudne przeklikiwanie się przez interfejs w czasie ataku, gdy trzeba działać szybko.

Jeśli chodzi o analizę incydentów, wszystkie zespoły – zarówno duże, jak i małe – są sobie równe, ponieważ chcą jak najszybciej wyciągnąć użyteczne wnioski, a jednocześnie mieć możliwość późniejszego zagłębienia się w dane w ramach dochodzeń kryminalistycznych. AV-Comparatives zauważa, że oparta na chmurze konsola Bitdefender GravityZone może być używana przez sektor MŚP z powodu szeregu zalet. 

AV-Comparatives podkreślił kilka zalet Bitdefender GravityZone, w tym:

Wysokie możliwości dostosowywania

Łatwość drążenia poprzez klikalne grafiki i łatwo dostępne szczegóły powiadomień

Głęboka analiza złośliwego oprogramowania

Zarządzanie ryzykiem

AV-Comparatives zwróciło uwagę na sekcję Incydenty w GravityZone, gdzie możesz przeglądać i badać wykryte zagrożenia. Moduł ten umożliwia sprawdzenie graficznej reprezentacji zdarzenia, które zawiera szczegóły na każdym etapie pracy oprogramowania, w tym działania naprawcze. 

AV-Comparatives wyróżnił także moduł Risk Management Dashboard. Podczas gdy bardzo szczegółowe informacje na temat incydentu są potrzebne śledczym, możliwość znalezienia wyniku ryzyka firmy jest równie cenna dla organizacji, zwłaszcza że istnieje również podział na ryzyko związane z błędną konfiguracją, podatnością aplikacji i zachowaniem użytkownika. Wszystkie te działania mają na celu pomoc w kierowaniu wysiłkami w zakresie bezpieczeństwa poza ostatnim incydentem. 

Wnioski

AV-Comparatives nadal zapewnia wartościowe testy rozwiązań bezpieczeństwa przeprowadzane przez strony trzecie. To niezależne laboratorium wkłada wiele wysiłku w przeprowadzanie dogłębnych badań, zwłaszcza podczas testu Real-World Protection, który jest projektem opracowanym wspólnie przez AV-Comparatives i Wydział Informatyki i Inżynierii Jakości Uniwersytetu w Innsbrucku.

Ten poziom rygoru zapewnia wnikliwe wyniki testów, które pomogą ukierunkować planowanie bezpieczeństwa w Twojej firmie. Zawsze zachęcamy zespoły cyberbezpieczeństwa do przyjrzenia się skuteczności rozwiązań bezpieczeństwa na trzech najważniejszych płaszczyznach:

Skuteczność – wykrywaj i zatrzymuj złe rzeczy

Dokładność – nie zakłócaj swojego biznesu fałszywymi alarmami

Wydajność – łatwość wdrożenia i zarządzania z doskonałą wydajnością w punkcie końcowym

Jeśli chciałbyś poznać więcej możliwości, które zapewnia oprogramowanie Bitdefender, to zapraszamy do kontaktu.

Poznaj inne produkty, które mogą Cie zaciekawić

Zaawansowana ochrona w czasie rzeczywistym

Pełna ochrona informacji finansowych

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0