Sprawdź promocje!
Bezpieczeństwo

Bitdefender VPN w 2023 roku: nowości i przyszłość

siec-vpn

Bitdefender VPN w 2023 roku: nowości i przyszłość

Ochrona prywatności to stale rozwijająca się branża, a biorąc pod uwagę niedawny napływ doniesień o naruszeniach prywatności, inwigilacji rządowej i monitorowaniu niepożądanego ruchu w sieci, to w najbliższym czasie się to nie zmieni.

Od kilku lat ludzie zaczęli przekonywać się do idei utrzymywania niskiego profilu podczas połączenia z Internetem. Wcześniej powszechnym przekonaniem było to, że prywatność w Internecie jest dostępna tylko dla informatyków i cyberprzestępców.

Chociaż istnieje wiele sposobów ochrony prywatności podczas połączenia z Internetem, prywatne sieci VPN wielokrotnie okazywały się najlepszym sposobem na osiągnięcie niemal całkowitej anonimowości online.

Jednak nie każda sieć może wykonać to zadanie. Tylko godne zaufania sieci VPN zadbają Twoją prywatność i o Twoje dane. Te darmowe i te, których siedziby mieszczą się w krajach zrzeszonych w sojuszu pięciorga oczu, mogą zbierać dane o swoich użytkownikach i sprzedawać je, lub przekazywać służbom publicznym.

Co czyni dobrą sieć VPN?

Znalezienie idealnej usługi dla wszystkich Twoich potrzeb może być trudne. Co więcej, tak jak każda pizzeria reklamuje się, że ma najlepszą pizzę w mieście, wielu dostawców VPN twierdzi, że oferuje niezrównaną prywatność, zapierającą dech w piersiach prędkość i różne zestawy dodatkowych funkcji. Może to sprawić, że wybór usługi, na której naprawdę możesz polegać, będzie jeszcze trudniejszy, a nawet zniechęcający.

VPN chroni Twoją prywatność, przekierowując Twoje połączenie przez prywatny tunel i jednocześnie szyfruje ruch, więc nawet jeśli nieodpowiednia osoba przechwyci twoje połączenie, to zobaczy tylko ciąg znaków, który jest niemożliwy do rozszyfrowania. Dlatego można śmiało powiedzieć, że dobra sieć VPN potrzebuje trzech podstawowych atrybutów: solidnej infrastruktury, nieprzeniknionych algorytmów szyfrowania i prywatności.

Cyberzagrożenia nieustannie się zmieniają, więc dostawcy VPN muszą wciąż modernizować i dostosowywać swoje strategie tak, aby zapewnić klientom najnowocześniejsze funkcje ochrony prywatności. Dlatego podczas wyboru odpowiedniej sieci VPN musisz zwrócić uwagę na te, które stale inwestują w swoje usługi, często aktualizują swoje aplikacje i regularnie dodają nowe funkcje prywatności.

Bitdefender VPN to dobrze ugruntowany produkt, który zapewnia wysoki poziom prywatności, zabezpiecza twój ruch w sieciach publicznych, umożliwia dostęp do treści z ograniczeniami geograficznymi, omija nieuczciwe ograniczenia ISP i chroni cię przed ukierunkowanymi atakami.

Nowe funkcje i ulepszenia

Od momentu zapoczątkowania sieci Bitdefender VPN, usługa przeszła szereg modyfikacji i otrzymała kilka nowych funkcji, aby zapewnić, że Twoje oczekiwania wobec sieci VPN się spełnią. W ciągu kilku lat Bitdefender VPN przeszedł wiele modernizacji i ulepszeń. Poniżej wymienimy kilka najważniejszych z nich:

Moduły zapobiegające śledzeniu, blokujące reklamy

Wielu użytkowników uważało, że samo maskowanie adresu IP powinno wystarczyć do uniknięcia profilowania online. Jednak coraz bardziej skomplikowane usługi śledzenia online umożliwiały monitorowanie aktywności użytkowników, nawet jeśli korzystali z sieci VPN.

Pojawiła się więc konieczność unikania śledzenia online, dlatego Bitdefender VPN został wyposażony w funkcję zapobiegającą śledzeniu wraz z blokadą reklam. To połączenie eliminuje potrzebę przypadkowego instalowania rozszerzeń przeglądarki blokujących reklamy lub zapobiegających śledzeniu, które mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa, oferując jednocześnie taką samą szczelną ochronę prywatności.

Przełączenie protokołów

Protokoły połączeń również budzą niepokój, ponieważ niektóre mogą poświęcać wydajność na rzecz szybszych połączeń lub nie nadawać się do niektórych usług. Aby zaradzić tej sytuacji, Bitdefender VPN pozwala teraz przełączać protokoły, umożliwiając wybór spośród OpenVPN (UDP i TCP), IPsec i Hydra. Domyślnie usługa jest skonfigurowana tak, aby automatycznie wybierać najlepszy dla Ciebie protokół.

Tylko użytkownicy systemów iOS, Android i macOS mogą ręcznie wybrać protokół połączenia. Jednak użytkownicy systemu Windows prawdopodobnie wkrótce także otrzymają dostęp do tej funkcji.

Połączenie specyficzne dla miasta

Serwer VPN może jednocześnie obsługiwać tylko określoną liczbę użytkowników, a ogromna liczba jednoczesnych połączeń może go zdestabilizować lub zmniejszyć prędkość transferu dla wszystkich osób aktualnie podłączonych do serwera.

Niektóre lokalizacje cieszą się dużym zainteresowaniem lub mają większą populację, dlatego Bitdefender zwiększył liczbę serwerów w dużych aglomeracjach tak, aby sprostać zapotrzebowaniu, jednocześnie umożliwiając użytkownikom komfortową pracę.

Innymi słowy, użytkownicy mogą teraz łączyć się z określonymi miastami w celu uzyskania serwerów w krajach o dużej dystrybucji serwerów. Lista obejmuje obecnie Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię i Kanadę.

Rozbudowana sieć serwerów

Rozległa, inkluzywna sieć serwerów jest istotną cechą VPN z kilku powodów. Pierwszym z nich jest to, że korzystanie z serwera, który jest fizycznie bliżej ciebie, może przełożyć się na szybsze połączenie.

Co więcej, zróżnicowana infrastruktura zapewnia dostęp do szerszego zakresu usług z ograniczeniami geograficznymi. Na przykład nie byłbyś w stanie uzyskać dostępu do swojej polskiej subskrypcji Netflix podczas podróży, gdyby nie serwery VPN w Polsce.

Od zeszłego roku Bitdefender zwiększył liczbę z 1300 serwerów w 44 krajach do ponad 4000 serwerów w 53 krajach. Ponadto producent zarzeka się, że to wcale nie koniec rozwoju ich sieci VPN.

Ulepszenie do 10 Gb/s
Rozległa sieć serwerów nie miałaby sensu bez szybkiego, stabilnego łącza, dlatego Bitdefender zmodernizował większość swoich serwerów do 10 Gb/s. W ten sposób serwery nie tylko będą w stanie obsłużyć więcej jednoczesnych połączeń, ale także zapewnią większą prędkość i rzadsze rozłączenia spowodowane przeciążeniem sieci.

Ulepszone dzielone tunelowanie
Chociaż Bitdefender VPN również obsługuje dzielone tunelowanie już od kilku lat, to działało one tylko dla domen. Mówiąc najprościej, użytkownicy mogą ręcznie dodawać domeny (strony internetowe) do listy, aby wykluczyć je z tunelu VPN.

Jednak w poprzednim roku dzielone tunelowanie zostało udoskonalone o funkcje pełnej obsługi aplikacji. To pozwala wykluczyć aplikacje i strony internetowe z tunelu VPN, co umożliwia bezpiecznie uzyskiwanie dostępu do zasobów w sieci lokalnej, przy zachowaniu anonimowości. Obecnie funkcja jest dostępna tylko dla użytkowników Windows Bitdefender VPN.

Bitdefender VPN, potężny zasób ochrony prywatności

Podsumowując, Bitdefender VPN to godna zaufania usługa, która może chronić Twoją prywatność i zapewniać prawdziwą anonimowość aktywności online. Bitdefender nieustannie monitoruje krajobraz zagrożeń i ulepsza swoje usługi, aby zapewnić najlepszą ochronę prywatności dla Twoich potrzeb.

Jeśli chciałbyś poznać więcej możliwości, które zapewnia dostęp do sieci Bitdefender VPN, to zapraszamy do kontaktu.

Poznaj produkty polepszające bezpieczeństwo

Najlepszy antywirus dla
urządzeń mobilnych

Pełna ochrona i anonimowość
w Internecie

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0