Sprawdź promocje!
Bezpieczeństwo Zagrożenia

Co rodzice powinni wiedzieć o aplikacji randkowej dla nastolatków Yubo

Nastolatka robiąca zdjęcie

Co rodzice powinni wiedzieć o aplikacji randkowej dla nastolatków Yubo

Yubo (wcześniej znana jako Yellow) to platforma społecznościowa wydana w 2017 roku. Nazywana „Tinderem dla nastolatków”, Yubo pozwala użytkownikom tworzyć profile, udostępniać swoje lokalizacje i przesuwać palcem w lewo lub w prawo przez inne profile użytkowników (tak jak dorośli na Tinderze), podczas transmisji na żywo i wchodzenia w rozmowy z nieznajomymi, w tym z tymi, którzy mieszkają w ich okolicy.

Zdecydowany wzrost użytkowników

Według TechCrunch od czasu pandemii baza użytkowników platformy wzrosła do około 60 milionów osób, a około 99% jej bazy użytkowników składa się z dzieci i młodych dorosłych w wieku od 13 do 25 lat.

Dlaczego Yubo jest uważane za zagrożenie bezpieczeństwa dla dzieci?

Platforma została skierowana do nastolatków i młodych dorosłych od 13 roku życia. Podczas gdy większość dzieci jest bardzo przyciągana do komunikacji online za pośrednictwem platform mediów społecznościowych, które pozwalają im poszerzyć krąg przyjaciół i znajomych, Yubo zyskało negatywną reputację jako plac zabaw dla internetowych drapieżników i złośliwych osób, które polują na bezbronnych i niczego niepodejrzewających młodych użytkowników.

Przy niewystarczającej moderacji i braku mechanizmów weryfikacji wieku młodsze dzieci mogą również trafić na platformę, na której internetowe drapieżniki tworzą fałszywe profile, aby prowadzić różne rozmowy (o charakterze seksualnym) z innymi.

Funkcje transmisji na żywo stanowią również duże ryzyko dla użytkowników dzieci, ponieważ pozwalają nieograniczonej liczbie osób i nieznajomych oglądać transmisje na żywo na przykład z dziecięcej sypialni.

Niebezpieczeństwa związane z używaniem Yubo w skrócie

  • Yubo pozwala każdemu założyć konto bez weryfikacji tożsamości wieku
  • Słabo moderowana
  • Brakuje odpowiednich funkcji bezpieczeństwa lub prywatności dla dzieci
  • Umożliwia dzieciom łączenie się z nieznajomymi w celu przyjaźni lub związku
  • Yubo oferuje jednak użytkownikom opcje blokowania i zachęca użytkowników, którzy wchodzą w interakcje z wszelkimi negatywnymi i seksualnymi treściami lub osobami, które grożą lub nękają innych, do natychmiastowego zgłaszania tych profili. Firma zachęca również użytkowników do robienia zrzutów ekranu jako dowodów takich negatywnych zachowań.

Na wszelki wypadek radzimy rodzicom, aby aktywnie uczestniczyli w doświadczeniach swojego dziecka ze światem online i uważnie monitorowali urządzenia małych dzieci pod kątem wszelkich urządzeń nieodpowiednich dla wieku. Prowadź otwartą rozmowę ze swoimi dziećmi (bez względu na ich wiek) i poucz je o niebezpieczeństwach związanych z używaniem tej i podobnych aplikacji.

Ciężko panować nad aktywnością dziecka w sieci

Śledzenie tego, co dzieci robią na swoich telefonach i innych urządzeniach, jest ogromnym przedsięwzięciem dla rodziców i opiekunów na całym świecie. Rozwiązania Bitdefender zapewniają narzędzia kontroli rodzicielskiej, które zapewniają spokój ducha i zapewniają pomoc w kwestii czasu przed ekranem dla Twoich dzieci. Możesz łatwo całkowicie zablokować strony internetowe lub aplikacje, aby zapewnić dziecku bezpieczeństwo.

Na podstawie wieku Twojego dziecka Doradca Rodzica automatycznie wybiera najlepsze funkcje prywatności, które można dostosować do potrzeb rodzica i dziecka, między innymi poprzez zarządzanie czasem ekranu i blokowanie połączeń przychodzących bez identyfikatora dzwoniącego.

Funkcję kontroli rodzicielskiej można znaleźć w większości naszych samodzielnych rozwiązań zabezpieczających lub kompleksowych produktach zabezpieczających.

Przeczytaj też – dane klientów Starbucks ukradzione

Skuteczne oprogramowanie antywirusowe

Najlepszy antywirus dla Twojej rodziny

Pełna ochrona i anonimowość
w Internecie

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0