Sprawdź promocje!

Co to jest adware

Co to jest adware

Skąd bierze się adware

Najczęściej wbudowany jest w darmowe oprogramowanie, ale adware może być również instalowany w przeglądarce lub systemie operacyjnym poprzez lukę w zabezpieczeniach.

Jak rozpoznać to oprogramowanie

Infekcję urządzenia przez adware można zdiagnozować przez to, że widać reklamy podczas używania aplikacji, w których wcześniej nie było widać reklam. Okna wyskakujące przez adware mogą pojawić się również na komputerze nawet bez używania internetu. Oprogramowanie potrafi też zmienić stronę główną.

Jak usunąć adware

Aby usunąć niechcianego wirusa z urządzenia, należy zrobić kopię zapasową wszystkich najważniejszych plików, których nie powinno się utracić. Zagrożenie najlepiej zneutralizować przez program antywirusowy lub oprogramowanie do usuwania zagrożenia. Przeskanowanie i usunięcie zagrożeń typu adware jest tutaj najistotniejsze.

Jak zapobiec zagrożeniu typu adware

Należy upewnić się, że system operacyjny, przeglądarka oraz oprogramowanie mają zainstalowane najnowsze aktualizacje i poprawki zabezpieczeń.
Popraw bezpieczeństwa przed adware podczas korzystania z internetu jest możliwe przez włączenie zapory ogniowej.

Chroń się przed tym zagożeniem

Najlepszym sposobem na rozpoznanie, usuwanie i zapobieganie adware jest używanie skutecznego oprogramowania antywirusowego. Oferta Bitdefender jest idealna dla zneutralizowania tego zagrożenia.

0