Sprawdź promocje!

Co to jest cyberbullying

Co to jest cyberbullying

Skąd bierze się nękanie w internecie?

Tradycyjne nękanie bierze się z tego samego miejsca, co cyberbullying. Zazwyczaj oprawcy to osoby chcące posmakować władzy i poprawić swój statut społeczny przez umniejszanie lub poniżanie, szczególnie jeśli dostrzegą słabości ofiary lub potencjalnego wroga. Sprawcy publikują wszystko anonimowo, chowają się za pseudonimami ale zdarza się też, że w ogóle nie chowają swojej tożsamości. Napastnicy nękający w internecie często przekazują rzeczy, których w rzeczywistym świecie nie odważyliby się powiedzieć.

Jak poznać, że ktoś jest nękany w internecie?

Dopóki na świecie są niegodziwi i podli ludzie ciężko jest powstrzymać cyberbullying. Trudno powstrzymać posty, strony lub nagrania publikowane przez atakujących i szkodzące ofiarze, ponieważ procedury prewencji i działań są czasochłonne i trudne. Zanim nękanie w internecie zostanie zauważone treść zostaje skopiowana i rozpowszechniona, co oznacza że później nie będzie się już dało jej trwale usunąć.

Jak zapobiegać nękaniu w internecie?

Blokuj konta oprawców
Zgłaszaj cybernękanie usługodawcom, np. na Twitterze lub Facebooku
Zadbaj o bezpieczeństwo haseł i zablokuj telefon hasłem

Jak zabezpieczyć się przed nękaniem w internecie

Każda osoba posiadająca tablet, komputer, smartfon oraz aplikacje takie jak Twitter, WhatsApp, Snapchat czy Facebook lub jakikolwiek inny portal społecznościowy może stać się ofiarom. Najlepszym wyjściem było by w ogóle nie korzystać z takich portali, co w dzisiejszych czasach staje się powoli niemożliwe. Warto zadbać o bezpieczeństwo haseł dzięki dobremu oprogramowaniu internetowemu i niezwłocznie zgłaszać wszelkie naruszenia.

0