Sprawdź promocje!

Co to jest malware

Co to jest malware

W jaki sposób malware dostaję się do urządzenia?

Najczęstszą drogą złośliwego oprogramowania do danego urządzanie jest internet lub poczta elektroniczna. Zdarza się, że malware przedostanie się przez zhakowane strony www,darmowe próbki gier. Należy również uważać na pobieranie bezpłatnych programów, oprogramowań lub subskrypcji zwłaszcza z nieznanych źródeł pochodzenia. Z uwagi na ich słabe zabezpieczenia mogą być drzwiami dla złośliwego oprogramowania do danego urządzenia.

W jaki sposób wychwycić czy do urządzenia dostało się malware?

Najczęstszymi objawami zainfekowanego urządzenia są: spowolnienie urządzenia i jego
zawieszanie się, bardzo duża ilość spam, pojawiające się okienka, problem z otwieraniem stron. Innym rozwiązaniem na sprawdzenie obecności malware jest regularne skanowanie urządzenia przez program antywirusowy.

W jaki sposób pozbyć się złośliwego oprogramowania?

Rozwiązaniem jest program antywirusowy wyposażony w funkcję usuwania złośliwego
oprogramowania. Dzięki niemu można również przeprowadzać regularne skanowanie
urządzenia. Wybrane programy antywirusowe w tym Bitdefender mają dodatkową funkcję, która zapobiegnie wykradaniu danych osobowych, haseł i uchroni komputer przed jego zablokowaniem.

Jak ustrzec się przed malware?

Środowisko złośliwych oprogramowań stale się rozwija i wyszukuje nowych sposobów aby przedostać się do urządzenia swoje ofiary. Dlatego użytkownik komputera powinien pamiętać o wyposażenie swojego sprzętu w dobry program antywirusowy, oprogramowanie malware. Powinien być czujny co do wszelkich załączników nieznanego pochodzenia.

0