Sprawdź promocje!

Co to jest oszustwo internetowe

Co to jest oszustwo internetowe

Skąd oszustwa internetowe się biorą i jak je rozpoznać?

Najczęściej wykorzystywane są szkodliwe oprogramowania, których zadaniem jest przedostać się na Twój komputer w celu kradzieży danych, haseł, dostępów do płatności bankowych. Oszuści często wykorzystują technikę inżynierii społecznej aby jak najmniej zwrócić na siebie uwagę i być wiarygodnym dla swoje ofiary, dla Ciebie.

Jak je rozpoznasz?

Podejrzane są wszystkie „super oferty”, które nakłaniają Cię do tzw. opłaty manipulacyjnej w zamian za super produkt, wspaniałe korzyści. Uważaj na różnego rodzaju oprogramowania, sprawdzaj czy są z dostępnych, sprawdzonych źródeł.

Co zrobić podczas oszustwa inernetowego i jak jemu zapobiec?

Jak już wspomnieliśmy może przybierać różne formy. Nie można go wyeliminować bo jest to metoda, którą zawsze będzie chciał ktoś wykorzystać. Ochronić komputer, dokumenty i zawarte w nim informacje możesz przez program antywirusowy. Dobrymi nawykami będzie systematyczne skanowanie komputera, regularne aktualizacje systemu, aplikacji. Bądź ostrożny z różnego rodzaju atrakcyjnymi ofertami i pod żadnym pozorem nie realizuj żadnych podejrzanych płatności.

0