Sprawdź promocje!

Robak komputerowy

Robak komputerowy

Skąd mogę zarazić urządzenie robakiem komputerowym?

Najbardziej typowymi sposobami przekazywania robaków komputerowych są linki do złośliwych stron, przesyłane często w wiadomościach e-mail, a także poprzez ich załączniki. Pamiętaj również, że łącząc się przez sieć z innym komputerem w celu udostępnienia plików, jeśli jest on zainfekowany to tym samym stwarzasz okazje robakom komputerowym przenieść się na Twoje urządzenie.

Po czym poznam, że moje urządzenie jest zainfekowane tym zagrożeniem?

Widocznym efektem infekcji jest potężne obciążenie pamięci RAM komputera ze względu na jej ogromne. Dla tego oprogramowania jest to środowisko do dalszej ekspansji. Podczas rozmnażania obciążają one także przepustowość sieci, serwerów, serwerów sieciowych powodując często, że urządzenia przestają reagować na polecenia. To zagrożenie rozprzestrzenia się również, wysyłając zainfekowany link do naszych wszystkich kontaktów w komunikatorach, przykładowo WhatsApp lub albo Skype.

Jak pozbędę się robaków komputerowych i zapobiegnę ich nawrotom.

Najprostszym i najpewniejszym sposobem jest przeskanowanie komputera programem antywirusowym, który po wykryciu robaków komputerowych, wyeliminuje je z urządzenia, dzięki czemu stanie się on całkowicie bezpieczny w użyciu.
Zachęcamy Cię do nabycia oprogramowania antywirusowego, gdyż to zapewni dalsze bezpieczeństwo i spokój od tego typu złośliwego oprogramowania, pamiętaj proszę o tym aby zawsze było ono zaktualizowane, choć większość już sama się aktualizuje, warto mieć to na uwadze. Bądź ostrożny gdy pragniesz podłączyć urządzenie do sieci w celu wymiany plików, zawsze sprawdź, czy któreś z nich, nie jest aby zainfekowane. Również uważaj na podejrzane załączniki w e-mailach i linkach w Internecie. Dzięki temu robaki komputerowe nie będą straszne ani Tobie, ani Twojemu komputerowi.

0