Sprawdź promocje!

Co to jest rootkit

Co to jest rootkit

Skąd biorą się rootkity

Rootkity mogą zostać zainstalowane między innymi przez komercyjne produkty bezpieczeństwa. Rootkit dzięki pozornie bezpiecznym rozszerzeniom aplikacji firm trzecich może uzyskać dostęp do Twojego urządzenia. Rootkity nie mogą rozprzestrzeniać się same, ale są komponentem wielu bardziej złożonych zagrożeń.

Rozpoznawanie zagrożenia

Wykrycie rootkitów nie jest prostą pracą. Należy monitorować wszystkie punkty wniknięcia wywołanych procesów podczas przeszukiwania pamięci systemu. Dodatkowo wymagane jest śledzenie połączenia importowanych bibliotek, ponieważ to oprogramowanie może zostać przekierowane do innych funkcji. Najważniejszym krokiem dla ochrony jest przeskanowanie komputera, na przykład przy pomocy polecanego przez specjalistów oprogramowania Bitdefender. Tak usunięcie tego zagrożenia staje się proste i skuteczne.

Jak usunąć to zagrożenie

Dobre oprogramowanie antywirusowe potrafi wykryć to niebezpieczeństwo i podobne zagrożenia. Większość programów będzie w stanie jedynie zawiesić działanie rootkitów, ale ich usuwanie zwykle musi być wykonane ręcznie.

Chroń się przed tym oprogramowaniem

Najistotniejszą formą ochrony jest zainstalowanie skutecznego oprogramowania antywirusowego, jakim jest między innymi Bitdefender, który wykryje i zneutralizuje zagrożenie jakim jest rootkit.

0