Sprawdź promocje!

Co to jest sniffer

Co to jest sniffer

Skąd biorą się sniffery?

Hakerzy korzystają ze snifferów do wykradania danych, gromadzenia informacji o użytkownikach i szpiegowania ich. Zazwyczaj celem działań snifferów są hasła i dane konta do banków lub sklepów. Zazwyczaj są umieszczane w miejscach niezabezpieczonych sieci Wi-Fi, takich jak kawiarnie, hotele czy lotniska. Czasami sniffery podszywają się pod inne urządzenia w sieci, co nazywa się spoofingiem, czyli zdobycie poufnych informacji.

Jak rozpoznać to zagrożenie?

Najlepszym sposobem jest użycie skutecznego programu antywirusowego sprawdzonego przez specjalistów, który znajdzie i zneutralizuje złośliwe oprogramowanie sniffujące. Jednak kompletne pozbycie się sniffera to usunięcie plików i folderów związanych z nim. Aby usunąć go z Twojej sieci, należy uzyć programu który przeskanuje sieć, wykryje problemy i podpowie, jak się ich pozbyć.

Jak zapobiegać snifferom?

Należy zaszyfrować wszystkie wysyłane i odbierane dane
Istotne jest skanowanie sieci w poszukiwaniu zagrożeń i problemów
Dozwolone jest jedynie korzystanie z zaufanych sieci Wi-Fi

Zabezpiecz się przed sniffingiem

Instalacja skutecznego programu antywirusowego takiego jak Bitdefender pozwoli przeskanować sieć w poszukiwaniu problemów lub luk. Najlepszych sposobem, aby zabezpieczyć się przed snifferami jest szyfrowanie wszystkich poufnych danych wysyłanych online, w tym e-mail. Pomoże w tym dobry program antywirusowy który zadba o Twoją prywatność i zaszyfruje odpowiednie dane.

0