Sprawdź promocje!

Spam

Spam

Jak powstaje spam?

Spam jest formą również ataku. Można go znaleźć nie tylko na koncie e-mail. Będziesz miał styczność ze spamem również na Facebooku, blogach czy choćby w Twoim telefonie, świat jest tym wręcz przepełniony.

Czy mogę w jakiś sposób rozpoznać co jest spamem?

Jeśli widzisz na Swojej skrzynce mailowej lub na urządzenie otrzymujesz dosyć regularnie, niechciane wiadomości to już masz pierwszy sygnał, że znalazłeś się na liście spamerów. Wiadomości określane spamem mogą być również próbą wyłudzenia lub oszustwa. Spamerzy podszywają się pod bank prosząc o dane logowania, potrafią posunąć się do zastraszania, podając się za Policję. Z pewnością chociaż raz w życiu widziałeś informację typu, że wygrałeś jakąś kolosalną kwotę czy otrzymasz prestiżowe urządzenie, wystarczy kliknąć tylko w link… a nawet niczego się nie spodziewając już będziesz miał zainstalowanego wirusa wyszukującego informacje o Twoim koncie bankowym.

W jaki sposób może mi zaszkodzić spam?

Często spam wiąże się z najróżniejszymi rodzajami wirusów, ale też i przeszkadza Tobie w codziennym funkcjonowaniu, utrudniając Tobie odnajdywanie wiadomości, które są dla Ciebie ważne. Spam powoduje również zatykanie się łączy, spowalnianie serwerów czy chociażby przez swoją ilość blokowanie miejsca na dyskach twardych.

Czy jest sposób bym uwolnił się od spamu?

Jest to prawie niemożliwe by uchronić się całkowicie od spamu, ale dzięki kilku krokom, możesz naprawdę ograniczyć jego wpływ na Twoje życie do minimum. Przede wszystkim zwróć uwagę na to, że niektóre antywirusy oferują w Swojej funkcjonalności moduł anty-spam. Ustaw również flirt antyspamowy na skrzynce pocztowej i zgłaszaj każdą wiadomość, która jest dla Ciebie podejrzana jako spam. Jeśli masz jakieś niechciane subskrypcje zrezygnuj z nich natychmiast. Spam nie musi zawierać w sobie zagrożenia by być uciążliwym.

Kiedy rejestrujesz konto na wszelakich portalach czy usługach internetowych, upewnij się, że odznaczyłeś dodatkowe opcje informowania drogą pocztową, które nie są obowiązkowe, a często są one domyślnie zaznaczone. Przemyśl również założenie skrzynki e-mail specjalnie do zakładania kont na różnych witrynach, portalach, gdzie w razie czego spam, będzie mógł spokojnie przychodzić i nic nie będziesz musiał z nim robić, gdyż Twoja główna skrzynka pozostanie jedynie do pewnych konaktów.

0