Sprawdź promocje!

Trojan

Trojan

Jak mogę zainfekować się trojanem?

Bardzo często trojana możesz pobrać wraz z podejrzanym plikiem ze strony internetowej czy chociażby za pośrednictwem załącznika w e-mailu. Filmy, aplikacje, darmowe gry, kartki z życzeniami na pierwszy rzut oka mogą niczym się nie różnić od zwyczajnych programów, dlatego należy zawsze sprawdzić pewność źródła, z którego pochodzi interesująca nas rzecz.

Po czym poznam, że mój komputer jest zarażony trojanem?

Głównym zamysłem tego oprogramowania jest, aby pozostawał on jak najdłużej niewykrywalnym w celu dostarczenia jak największej ilości danych atakującemu. Nie zmienia to jednak faktu, że w każdej chwili może ukazać on Swoje uciążliwe oblicze. Trojany potrafią sprawić, że Twój komputer zacznie pracować niespotykanie wolno ze względu na obciążenie procesora. Cyberprzestępcy użyją Twojego urządzenia by pobrać inne trojany oraz wysyłać spam.

Jak mogę pozbyć się tego zagrożenia i zadbać lepiej o swoje bezpieczeństwo?

Ze względu na celowość ukrywania Swojej obecności, radzimy skorzystać z naszych rozwiązań antywirusowych, które wykryją i usuną wszystkie trojany z Twojego urządzenia. Zalecamy wykonanie w tym celu pełnego skanu obejmującego wszystkie pliki oraz system komputera. Możesz podjąć się również ręcznego usuwania trojanów jednak w tym przypadku ryzykujesz pominięcie, któregoś z zarażonych programów.
Po oczyszczeniu komputera następnymi krokami jakie powstrzymają nadchodzące trojańskie nieprzyjemności jest unikanie nieznanych Tobie plików w załącznikach e-maili, szczególnie tych w formatach .exe, .bat i .vbs. Zadbaj także o to, aby ochrona Twojego antywirusa była zawsze zaktualizowana oraz wyposażona w zaporę ogniową.
Korzystaj z komputera z poczuciem spokoju i komfortu, a nam pozwól się zająć Twoim bezpieczeństwem.

0