Sprawdź promocje!

Wirus komputerowy

Wirus komputerowy

Czy wirusy komputerowe są wszędzie?

Te złośliwe oprogramowania zazwyczaj znajdują się w programach, które są często użytkowane takich jak gry komputerowe, pliki tekstowe czy PDF. Możesz również się na nie natknąć korzystając ze Swojej skrzynki mailowej pobierając nieznaną zawartość znajdującą się w załączniku lub klikając w link. Gdy tylko przeprowadzisz jakąkolwiek interakcje z plikiem (włączysz program, klikniesz w plik, otworzysz załącznik czy link) już od tego momentu kod wirusa komputerowego zaczyna infekować urządzenie, mniej lub bardziej agresywnie.

Po czym poznam, że moje urządzenie jest zainfekowane wirusem komputerowym?

W zależności od wirusa komputerowego, może zacząć on zalewać ekran reklamami, powodować zacinanie się komputera, a urządzenia bez zainstalowanego antywirusa w najgorszym przypadku mogą nawet ulec zniszczeniu. Warto się przyjrzeć również prędkości Twojego połączenia internetowego, które zacznie działać powoli lub kompletnie je utracisz. Typowymi oznakami szalejącego złośliwego oprogramowania jest także samoczynne wyłączenie zapory ogniowej, a nawet samego antywirusa. Istnieją nawet takie przypadki gdzie wirus komputerowy podszywa się za dany proces w komputerze obciążając go i spowalniając go, chociażby wykorzystując moc obliczeniową Twojego urządzenia do kopania kryptowalut. Zaawansowane wirusy komputerowe potrafią wykonywać działania na własną rękę, bez Twojej wiedzy oraz oznak ich istnienia.

Jak mogę pozbyć się tego zagrożenia i dbać o Swoje bezpieczeństwo lepiej?

Najbezpieczniejszym sposobem jest zaopatrzyć się w dobry program antywirusowy, usunąć wszystkie pliki tymczasowe, uruchomić pełny skan urządzenia i przy wykryciu tego zagrożenia usunąć je. Lecz co dalej?
Nawet gdy jesteś posiadaczem niesamowicie zaawansowanego antywirusa, możesz się sam przyczynić do zminimalizowania ryzyka zarażenia wirusem komputerowym. Pamiętaj, aby unikać programów z nieznanych źródeł. Wystrzegaj się załączników i linków z podejrzanych e-maili oraz z wiadomości na Facebooku. Odwiedzaj tylko certyfikowane sprawdzone strony internetowe. Tymi sposobami bardzo znacznie ograniczasz możliwość Twojego starcia z wirusami komputerowymi. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, w której znajdziesz oprogramowanie antywirusowe przystosowane do Twoich potrzeb.

0