Sprawdź promocje!
Bezpieczeństwo Zagrożenia

Cyberatak na firmę z pakowanym mięsem

Mięso

Cyberatak na firmę z pakowanym mięsem

Kanadyjski gigant zajmujący się pakowaniem mięsa Maple Leaf Foods doznał w niedzielę cyberataku, który spowodował wiele awarii systemu i zakłócił operacje w wielu zakładach.

Komunikat prasowy firmy

W krótkim komunikacie prasowym firma Maple Leaf Foods poinformowała, że ​​dowiedziała się o problemie w weekend i natychmiast rozpoczęła współpracę ze specjalistami ds. bezpieczeństwa cybernetycznego i zewnętrznymi, aby zbadać awarię.

Maple Leaf powiedział, że spodziewa się ciągłych zakłóceń w usługach i operacjach, gdy pracuje nad rozwiązaniem awarii, i powiedział, że nie ma ETA na przywrócenie.

„Po dowiedzeniu się o incydencie Maple Leaf Foods podjęło natychmiastowe działania i zaangażowało ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa i odzyskiwania” – powiedziała firma. „Zespół specjalistów ds. systemów informatycznych i ekspertów zewnętrznych pilnie pracuje z wszystkimi dostępnymi zasobami, aby zbadać awarię i rozwiązać sytuację”.

„Firma realizuje swoje plany ciągłości biznesowej, pracując nad przywróceniem systemów, których to dotyczy; oczekuje jednak, że pełne rozwiązanie awarii zajmie trochę czasu i spowoduje pewne zakłócenia operacyjne i usługowe” – dodał Maple Leaf Foods.

„Firma będzie nadal współpracować ze wszystkimi swoimi klientami i dostawcami, aby zminimalizować te zakłócenia, aby nadal dostarczać pożywną żywność, której ludzie potrzebują”.

Przeczytaj też – ranking najlepszych antywirusów na MacOS

Szczegóły zdarzenia

Na razie ta kultowa kanadyjska firma nie podała żadnych dodatkowych szczegółów dotyczących liczby systemów lub lokalizacji, których dotyczy problem.

Żadna grupa zagrożeń nie przyznała się do odpowiedzialności, a według śledczych z Bleeping Computer nie było żadnych ogłoszeń na forach cyberprzestępczych wymieniających Maple Leaf Foods wśród nowych ofiar.

Poznaj produkty, które mogą Cię zaciekawić

Ochrona przed kradzieżą tożsamości

Pełna ochrona informacji finansowych

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0