Sprawdź promocje!
Bezpieczeństwo Zagrożenia

FBI bada naruszenie danych

darren-halstead-sT50jo9LCH0-unsplash

FBI bada naruszenie danych

FBI bada poważne naruszenie danych, które dotyczy kilku członków Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych.

Wykradziono konta i poufne dane

FBI bada naruszenie danych w którym konta i poufne dane należące do prawodawców i niektórych pracowników Izby zostały eksfiltrowane z serwerów DC Health Link, stowarzyszenia zarządzającego ubezpieczeniem zdrowotnym Izby.

Dyrektor administracyjny Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych, Catherine L. Szpindor, powiadomiła wczoraj e-mailem osoby dotknięte naruszeniem.

„DC Health Link doznał wczoraj poważnego naruszenia danych, potencjalnie ujawniając dane osobowe (PII) tysięcy zarejestrowanych osób”, czytamy w powiadomieniu Szpindora. „Jako członek lub pracownik uprawniony do ubezpieczenia zdrowotnego za pośrednictwem DC Health Link, Twoje dane mogły zostać uwzględnione”.

Atak skierowany w prawodawców

Szpindor nie podał żadnych szczegółów na temat charakteru skradzionych informacji, ale powiedział, że atak prawdopodobnie nie był skierowany konkretnie do prawodawców.

„Obecnie nie znam rozmiaru i zakresu naruszenia, ale Federalne Biuro Śledcze (FBI) poinformowało mnie, że skradziono informacje o kontach i Pll setek posłów i pracowników Izby” – kontynuuje wiadomość.

Podobno hakerzy którzy dokonali cyberprzestępstwa już próbowali wykorzystać skradzione dane, umieszczając ich całe mnóstwo na cieszącym się złą sławą forum hakerskim.

Informacje o około 17 000 osób, których dotyczyło naruszenie, zostały zauważone w skradzionej próbce danych na forum. Próbka zawierała wrażliwe dane, takie jak nazwiska, adresy, daty urodzenia, numery domowe, adresy e-mail i numery ubezpieczenia społecznego.

Przeczytaj również – Atak hakerski na US Marshals Service

Co gorsza, IntelBroker, cyberprzestępca oferujący sprzedaż danych, twierdzi, że przynajmniej jedna strona je kupiła. Adam Hudson, urzędnik ds. Informacji publicznej w Health Benefit Exchange Authority, potwierdził w oświadczeniu dla BleepingComputer, że niektóre skradzione dane wyciekły do ​​​​sieci i że zainteresowane strony zostaną powiadomione.

Poznaj inne produkty, które mogą Cie zaciekawić

Najskuteczniejsza ochrona przed cyberzagrożeniami

Pełna ochrona i anonimowość w Internecie

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0