Sprawdź promocje!
Bezpieczeństwo

Firma Intel potwierdza wyciek kodu źródłowego UEFI 12. generacji

procesor

Firma Intel potwierdza wyciek kodu źródłowego UEFI 12. generacji

Intel potwierdził, że zastrzeżony kod źródłowy UEFI dla procesora Intel 12. generacji wyciekł online i rozpowszechnił się w Internecie za pośrednictwem 4chan i Github.

Nie pierwszy taki wyciek

Intel nie jest jedynym kodem źródłowym, który wyciekł w 2022 roku. Jeśli już, w 2022 roku więcej firm zostało dotkniętych hakerami i zaniedbaniami pracowników. Jeśli chodzi o Intel, wciąż jest za późno, aby stwierdzić, czy winowajcą jest haker, czy zwykła nieostrożność.

Według Toms Hardware, Intel jako pierwszy zgłosił, że plik 6 GB zawierający narzędzia i kod do tworzenia i optymalizacji obrazów BIOS/UEFI trafił do Internetu, Intel w końcu przyznał się do tego incydentu.

Przeczytaj też – jak zabezpieczyć komputer w domu

Co na to rzecznik Intela

„Wygląda na to, że nasz zastrzeżony kod UEFI wyciekł przez stronę trzecią” – powiedział rzecznik Intela. „Nie wierzymy, że to ujawnia jakiekolwiek nowe luki w zabezpieczeniach, ponieważ nie polegamy na zaciemnianiu informacji jako środka bezpieczeństwa”.

„Ten kod jest objęty naszym programem bug bounty w ramach kampanii Project Circuit Breaker i zachęcamy wszystkich badaczy, którzy mogą zidentyfikować potencjalne luki w zabezpieczeniach, do zwrócenia na nie naszej uwagi za pośrednictwem tego programu. informuj ich o tej sytuacji” – dodał rzecznik.

Przeczytaj też – czy aplikacje ze sklepu Play są bezpieczne

Zgłaszanie błędów

Intel nie powiedział nic o tym, jak wydostał się kod, ale zachęcają badaczy bezpieczeństwa do korzystania z programu nagród za błędy Project Circuit Breaker i zgłaszania wszelkich luk lub exploitów, na które mogą się natknąć.

Gdy kod źródłowy jest na wolności, okaże się, co zrobią z nim hakerzy, badacze bezpieczeństwa i inne zainteresowane strony. Firma przygotowuje się również do wydania nowego 13. generacji, co oznacza, że ​​w najbliższej przyszłości będą mieli pełne ręce roboty.

Poznaj produkty polepszające bezpieczeństwo

Pełna, najnowsza i najlepsza ochrona

Najlepszy antywirus dla
urządzeń mobilnych

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0