Sprawdź promocje!
Bezpieczeństwo

Jak chronić się przed śledzeniem w sieci

Ochrona przed ransomware

Jak chronić się przed śledzeniem w sieci

Korzystanie z Internetu jeszcze nigdy nie było takie łatwe jak dzisiaj. Obecnie mamy praktycznie nieograniczony dostęp do sieci i możemy się z nią łączyć za pomocą komputerów, telefonów, a nawet zegarków. W tym artykule dowiesz się jak chronić się przed śledzeniem w sieci i jakie są korzyści użytkowania sieci VPN?

Niestety niewielu użytkowników zdaje sobie sprawę z tego, że wszystkie cyberaktywności, które wykonują, mogą być monitorowane przez hakerów. Dlatego w tym artykule skupimy się na tym, co zrobić, aby zapobiec śledzeniu Twoich działań w Internecie.

W jaki sposób zostawiamy ślady w sieci?

Cyberślady swojej aktywności w sieci zostawiamy praktycznie zawsze, jeśli odpowiednio nie zadbamy o swoją prywatność. Najczęściej dzieje się to w momencie, gdy nasz komputer lub telefon wysyła żądanie skierowane do operatora Internetu w celu połączenia z odpowiednim serwerem. Następstwem tego procesu jest wymiana informacji pomiędzy odpowiednią witryną oraz naszym urządzeniem. Dzięki temu właściciel witryny oraz osoby pośredniczące pomiędzy połączeniem mają dostęp do naszych podstawowych danych, w tym także naszej aktywności w sieci. Podmioty i firmy, które uzyskały dostęp do takich informacji w sposób legalny, raczej nie stanowią dla nas zagrożenia. Jednak musimy pamiętać o tym, że nie oznacza to, że nie będą ich wykorzystywali w celach uzyskania jakiegoś zysku.

Wszystkie Twoje aktywności w sieci są gromadzone w formie danych oraz przetwarzane w taki sposób, aby mogły być wykorzystywane przez algorytmy. Dane mogą być także sprzedawane, ponieważ w dobie cyfryzacji każda informacja, która może zostać wykorzystana przez algorytmy jest cenna i może przynieść potencjalne zyski. Każda strona internetowa, którą wyświetlamy, gromadzi i przetwarza dane związane z naszą aktywnością w sieci.

Następnie, informacje te są najczęściej sprzedawane w celach optymalizacji marketingowych.

Nie możemy także zapominać o tym, że takie dane mogą zostać skradzione przez hakerów oraz wykorzystane do wyłudzeń i szantaży. Dlatego w obecnych czasach warto zabezpieczyć się przed taką możliwością. Skuteczna ochrona przed śledzeniem danych jest stosunkowo tania i łatwa w obsłudze, ponieważ w większości przypadków podczas korzystania z Internetu wystarczy korzystać z dostępu do sieci VPN.

Jakie są korzyści z użytkowania sieci VPN?

VPN to wirtualna sieć prywatna, która ma na celu umożliwienie komunikacji między naszym urządzeniem i docelową witryną poprzez wykorzystanie tunelu VPN. Co ostatecznie będzie skutkowało tym, że nasze urządzenie nie zostanie wyśledzone. Dzięki temu nasze dane osobowe będą bezpieczne.

W naszej ofercie znajdą Państwo rozwiązanie Bitdefender Premium VPN. Dzięki niemu użytkownik ma możliwość wybrania jednego z wielu serwerów zlokalizowanych na całym świecie. Poniżej opiszę najważniejsze korzyści, które z tego wynikają:

Dzięki korzystaniu z sieci VPN, użytkownik może zmienić swoje IP i dzięki temu znacząco podnieść poziom swojego bezpieczeństwa oraz anonimowości w sieci.

korzystając z sieci VPN, możesz ominąć wiele blokad regionalnych i uzyskać dostęp do nowych treści i platform VOD.

Dzięki wykorzystaniu sieci VPN będziesz mógł uzyskać korzystniejsze ceny między innymi na produkty cyfrowe takie jak gry i oprogramowanie oraz na bilety lotnicze.

Tryb incognito i darmowy VPN

Czy tryb incognito pozwala uzyskać anonimowość w sieci na poziomie korzystania z sieci VPN? Niestety nie. Tryb incognito, który jest funkcją dostępną praktycznie w każdej przeglądarce internetowej, nie wpływa na zwiększenie anonimowości w sieci, ponieważ pozwala tylko i wyłącznie na to, aby nie rejestrować historii naszej aktywności w sieci na naszym urządzeniu. Operator sieci oraz właściciel witryn nadal mają dostęp do tych danych. Dlatego tryb incognito nie wpływa na nasze cyberbezpieczeństwo.

Darmowy VPN także nie jest skutecznym rozwiązaniem, ponieważ w większości przypadków oferuje bardzo wolne łącze. Przez co komfortowe korzystanie z Internetu jest praktycznie niemożliwe. Poza tym firmy, które oferują darmowy dostęp do swoich serwerów, bardzo często zbierają logi, czyli monitorują i rejestrują nasza aktywność w sieci i sprzedają te dane innym firmom, co całkowicie zaprzecza zachowywaniu anonimowości.

Tylko płatna usługa dostępu do sieci VPN zapewni użytkownikowi pełną anonimowości i dostęp do komfortowego korzystania z zasobów, które normalnie nie są dostępne na terenie naszego kraju. Jeśli chciałbyś poznać więcej korzyści wynikających z korzystania z dostępu do Bitdefender VPN, to zapraszamy do kontaktu.

Bezpieczeństwo prywatności z Bitdefender

Bitdefender Internet Security & Bitdefender Premium VPN
Bitdefender Total Security & Bitdefender Premium VPN

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0