Sprawdź promocje!
Bezpieczeństwo Poradniki

Jak przygotować się na cybernetyczne święta wolne od oszustw w stylu Bitdefender?

swiateczne_ozdoby-1

Jak przygotować się na cybernetyczne święta wolne od oszustw w stylu Bitdefender?

Święta Bożego Narodzenia są czasem dobrej woli i szczęścia dla wszystkich ludzi. Podczas nich nie powinieneś się martwić tym, że padniesz ofiarą cyberoszustów i złodziei tożsamości lub że Twoje konta zostaną przejęte. Niestety, wzmożona aktywność cyfrowa i wydatki na prezenty w okresie świątecznym przynoszą również nowe fale oszustw, które mogą zepsuć świąteczną atmosferę całej Twojej rodziny.

Cyberprzestępcy i oszuści intensyfikują swoje wysiłki w okresie przedświątecznym, aby ukraść Twoje pieniądze i dane, dlatego w poniższym artykule wskażemy, co możesz zrobić, aby zminimalizować ryzyko stania się ofiarą cyberprzestępstwa.

Chroń swoje karty kredytowe i informacje podczas przeglądania prezentów świątecznych

Prawdopodobnie słyszałeś to już tysiące razy, ale podczas zakupów online warto korzystać tylko z oficjalnych stron internetowych. Oszuści często tworzą podobne, fałszywe strony internetowe, aby nakłonić konsumentów do zostawiania na nich swoich danych.

Podczas zakupów zawsze korzystaj z zaufanych platform i unikaj wchodzenia na strony sklepów z niechcianych linków do „specjalnych ofert świątecznych”, które otrzymujesz za pośrednictwem poczty elektronicznej, SMS-ów lub mediów społecznościowych.

Najnowsze kampanie phishingowe są wyjątkowo niebezpieczne, ponieważ bardzo często nie ma możliwości, aby odróżnić prawdziwą stronę od fałszywej, dlatego niezbędnym narzędziem, które zabezpieczy Twoje urządzenie, będzie odpowiednie oprogramowanie antywirusowe z skutecznym modułem antyphishingowym. Bitdefender Family Pack zawiera również dodatkowe korzyści, które obejmują dedykowaną przeglądarkę Windows, zapewniającą prywatność zakupów online i bankowości, a także godną zaufania sieć VPN, która automatycznie szyfruje ruch sieciowy przed szpiegami i cyberprzestępcami.

W te święta uodpornij się na phishing

Ataki phishingowe również nasilają się w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie. Możesz otrzymywać wiadomości phishingowe, które wydają się pochodzić z banku, znanego sprzedawcy lub firmy kurierskiej, których celem jest kradzież Twoich danych, haseł i numerów kart kredytowych lub zainfekowanie urządzenia złośliwym oprogramowaniem.

Uważaj na oferty zbyt dobre, aby mogły być prawdziwe i prezentacje kart podarunkowych online. Sprawdzaj także wszystkie przychodzące wiadomości ostrzegające o podejrzanej aktywności na Twoich kontach. Szukaj literówek, błędów gramatycznych i mylącego żargonu. Nigdy nie otwieraj linków ani nie pobieraj załączników z nieznanego źródła.

Oprogramowanie antywirusowe Bitdefender zapewnia najwyższej klasy moduły antyphishingowe, które zapewniają bezpieczeństwo Tobie i wszystkim Twoim danym. Ochroną możesz objąć również swoje urządzenia z systemem Android, dzięki specjalnym funkcjom, takim jak Ostrzeżenie przed oszustwem i Ochrona czatu, które ostrzegają Cię za każdym razem, gdy otrzymasz złośliwe linki za pośrednictwem aplikacji do obsługi wiadomości na telefonie z systemem Android.

Zadbaj o odpowiednią edukację wśród członków swojej rodziny

Nasi rodzice i dziadkowie również są narażeni na oszustwa w okresie świątecznym. Chroń członków swojej rodziny przed cyberprzestępcami, którzy mogą podszywać się pod ich wnuki, usługodawcę lub organizację charytatywne.

Poświęć trochę czasu, aby porozmawiać o oszustwach telefonicznych i doradzić starszym członkom rodziny, aby nigdy nie podawali danych osobowych, numerów kart kredytowych ani numerów ubezpieczenia społecznego osobom, które się z nimi kontaktują, bez względu na ich roszczenia.

Zwiększ swoją prywatność w Internecie i chroń swoją tożsamość przed oszustwami

Oszuści zawsze wykorzystują nasze braki i błędy w profilaktyce cyberbezpieczeństwa. Dlatego unikaj udostępniania nadmiernych ilości informacji w mediach społecznościowych lub innych portalach internetowych. Chroń swoje konta silnymi hasłami i monitoruj je pod kątem podejrzanych działań, które mogą narazić Cię na oszustwa.

Kontroluj swoją cyfrową tożsamość i chroń swoją prywatność dzięki całodobowemu monitorowaniu naruszeń danych, które pomaga odkryć zakres Twojej obecności online i zminimalizować ryzyko wystąpienia wszelkiego rodzaju cyberzagrożeń.

Jeśli chciałbyś poznać więcej możliwości, które zapewniają antywirusy Bitdefender, to zapraszamy do kontaktu.

Chcielibyśmy również życzyć Państwu bezpiecznych i wolnych od oszustw Świąt Bożego Narodzenia!

Zaawansowana ochrona w czasie rzeczywistym

Pełna ochrona informacji finansowych

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0