Sprawdź promocje!
Bezpieczeństwo

Jak zabezpieczyć komputer i telefon dziecka

Zabezpieczenie-telefonu-i-komputera-dziecka

Jak zabezpieczyć komputer i telefon dziecka

Zabezpiecz telefon i komputer dziecka przed złośliwym oprogramowaniem. Kontrola rodzicielska jest bardzo ważną funkcją, która dostępna jest w oprogramowaniu antywirusowym  Bitdefender. Dzieci na ogół sprawnie poruszają się w Internecie, co nie oznacza, że mogą buszować w sieci bez kontroli rodziców. 

Oprogramowanie do kontroli rodzicielskiej jest bardzo pomocnym rozwiązaniem chroniącym bezpieczeństwo dzieci w Internecie. Jednak wielu rodziców zastanawia się, kiedy otworzyć przed swoimi pociechami wirtualny świat, a także, w jakim momencie przestać monitorować ich aktywność online. Według rodziców biorących udział w najnowszym badaniu PCMag Tech Parenting najlepszym wiekiem do rozpoczęcia przygody z Internetem jest 10 lat.

Ten wiek wskazało 17 proc. respondentów, na drugim miejscu znalazły się dzieci dwunastoletnie (12 proc.) oraz ośmioletnie (10 proc.).

Dostęp z kontrolą rodzicielską

Kontrola rodzicielska online nie jest łatwym procesem. Przyznanie dziecku dostępu do  komputera i telefonu oznacza otwarcie go na ogromny świat informacji, rozrywki i społeczności, ale także wiele innych problemów.

Kontrola rodzicielska pomaga wypracować lepsze nawyki związane z użyciem urządzeń. Odpowiada za filtrowanie treści w Internecie i analizuje aktywność komputera i telefonu. Tego typu funkcjonalność jest oferowana przez niektóre programy antywirusowe. Jednak trzeba umiejętnie posługiwać się tym narzędziem. Nie powinno ono być wykorzystywane do obsesyjnego śledzenia każdego ruchu dziecka w Internecie lub naruszania jego prywatności – tłumaczy Mariusz Politowicz, z firmy Marken, dystrybutora rozwiązań Bitdefender w Polsce.

Ochrona przed zagrożeniami

Wśród największych zagrożeń czytających na najmłodszych internautów rodzicie uczestniczący w ankiecie PCMag Tech Parenting , wymienili: agresywnych internautów (42 proc), nieodpowiednie treści (39 proc.), uzależnienie od technologii (33 proc), obniżenie aktywności fizycznej (28 proc.), cyberprzemoc (26 proc.). Autorzy badania zapytali też rodziców, do jakiego wieku zamierzają kontrolować działania swoich dzieci w Internecie. Większość – 31 proc. twierdzi, że do 18 lat, a 17 proc. uważa, że do czasu, kiedy dziecko osiągnie wiek 16 lat.

Jednak w rzeczywistości nie ma idealnego wieku. W niektórych domach możesz zaufać nawet 8-latkowi, w innych możesz nadal chcieć lub potrzebować aktywnej kontroli rodzicielskiej przez znacznie dłuższy czas. Zabezpieczenie telefonu i komputera dziecka  dla każdego to kwestia indywidualna.

Zadbaj o bezpieczeństwo Twoich danych z oprogramowaniem antywirusowym Bitdedefender. Pełna ochrona przed zagrożeniami dla urządzeń z systemem Windows, macOS, Android i iOS. Zaawansowana kontrola rodzicielska do dyskretnego nadzorowania działań dzieci w Internecie. Zadbaj o codzienną ochronę telefonu i komputera.

Bezpieczeństwo dla Twojej rodziny w Internecie

Bitdefender Total Security
Bitdefender Family Pack
Bitdefender Internet Security

9 Komentarzy

 1. Patryk
  2022-07-22 at 14:32

  Super sprawa ! Zawsze mam włączoną kontrole rodzicielską jak korzystają z komputera dzieci

 2. Magdalena
  2022-07-22 at 14:44

  Działa i łatwo można włączyć i wyłączyć

 3. Eustachy73
  2022-07-25 at 10:52

  Taka kontrola rodzicielska to już obowiązek, nie potrafię Sobie wyobrazić jak na psychikę dzieciaków wpływają rzeczy, w które nie powinny się jeszcze zagłębiać, natomiast efekty tego widać na ulicy.

  1. xNina94x
   2022-07-26 at 08:44

   Nooo niestety dzieci bardzo łatwo „chwytają” wszystko co wyczytają w internecie. Co w wielu przypadkach niestety kończy się tragedią. Dlatego warto mieć kontrolę rodzicielską a taki Bitdefender którego używam już od lat ma taką opcję i w łatwy sposób widzę w co moje dziecko wchodzi.

 4. Laczek556
  2022-07-27 at 16:20

  Nienawidz kontroli rodzicielskiej, nie mogę grać w gry kiedy chce!!!

  1. Michalek06
   2022-08-02 at 15:33

   Też… mam to samo grałem mma w cs i przy 14-14 mama wyłaczyła mi komputer. 🙁

 5. Sebastian
  2022-08-22 at 14:44

  Mam Bitdefendera często używam kontroli rodzicielskiej na laptopie syna i telefonie gdy wychodzi – w łatwy sposób można kontrolować dziecko gdzie się znajduję oraz jakie strony przegląda. Polecam bardzo serdecznie 🙂

 6. Angelika
  2022-09-02 at 08:44

  Kupiłam Bitdefendera akurat na rozpoczęcie roku szkolnego dla dziecka i mam nadzieje że dobrze spełni swoją rolę ale jak widzę po opiniach i komentarzach nie mam co się obawiać <3

 7. Mark
  2022-09-05 at 23:25

  Thanks for your blog, nice to read. Do not stop.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0