Sprawdź promocje!
Poradniki

Jak zabezpieczyć swoje konto PayPal

Telefon z włączonym kontem paypal

Jak zabezpieczyć swoje konto PayPal

PayPal to jeden z najdłużej działających cyfrowych portfeli i usług płatności online. Kilku ekspertów przepowiedziało upadek usługi z powodu mnóstwa konkurentów, którzy pojawili się z dnia na dzień, ale PayPal okazał się zaciekłym rywalem. W tym artykule omówimy kilka wskazówek jak zabezpieczyć swoje konto PayPal oraz na jakie zagrożenia możesz trafić sieci.

PayPal ma ponad 400 milionów aktywnych użytkowników na całym świecie, co czyni go nieodpartym celem cyberprzestępców. Chociaż usługa obejmuje kilka mechanizmów obronnych, które zapobiegają atakom oraz chronią infrastrukturę i klientów, jej użytkownicy nadal mogą paść ofiarą ataków.

Najczęstsze ataki, z którymi spotykają się klienci PayPal, to:

 • Oprogramowanie spamowe
 • Phishing i spear-phishing
 • Nadzienie poświadczeń
 • Rejestrowanie klawiszy
 • Złośliwe oprogramowanie (spyware, robaki, RAT)
 • Man-in-the-middle (MITM)

Niestety, nie ma srebrnej kuli przeciwko wszystkim tym zagrożeniom. Jednak przechowywanie konta PayPal i środków można uprościć, stosując następujące praktyki bezpieczeństwa opisane poniżej.

Używaj silnych haseł

Utworzenie silnego hasła do konta PayPal jest jednym z najważniejszych kroków, jakie możesz podjąć, aby zapewnić jego integralność. Decydując się na hasło, unikaj prostych kombinacji, takich jak „PayPal123” lub podobnych opcji.

Zamiast tego wybierz trudne do odgadnięcia, losowe kombinacje wielkich i małych liter, cyfr i znaków specjalnych. Wiele osób unika używania skomplikowanych haseł z obawy, że je zapomną. Jednak trudne do zapamiętania hasło jest mniej podatne na złamanie.

Aby wyeliminować potrzebę zapisywania hasła do konta PayPal, możesz wybrać godnego zaufania menedżera haseł. Narzędzia takie jak Bitdefender Password Manager mogą pomóc w przechowywaniu i porządkowaniu haseł oraz zawierać silne algorytmy szyfrowania w celu ich ochrony.

Włącz uwierzytelnianie wieloskładnikowe (MFA)

Uwierzytelnianie wieloskładnikowe (MFA) to mechanizm obronny, który dwukrotnie sprawdza Twoją wiarygodność za każdym razem, gdy chcesz wykonać określoną czynność, taką jak logowanie lub przelew środków.

System MFA PayPal umożliwia wybór między uwierzytelnianiem za pomocą wiadomości SMS a uwierzytelnianiem za pomocą aplikacji. Zdecydowanie zalecamy uwierzytelnianie oparte na aplikacji, ponieważ SMS 2FA jest podatny na ataki polegające na zamianie karty SIM .

Sprawdź uprawnienia konta

PayPal umożliwia wygodne łączenie konta z różnymi usługami online, dzięki czemu za każdym razem unikasz kłopotów z zarządzaniem uprawnieniami. Jednak roztargnione przyznanie uprawnień usług do konta PayPal może zagrozić jego bezpieczeństwu.

Wyrób sobie nawyk przeglądania listy uprawnień i usuwania wszelkich usług, którym nie ufasz lub których już nie używasz. Zawsze usuwaj sparowanie karty kredytowej z kontem PayPal, jeśli nie planujesz korzystać z usługi przez jakiś czas.

Uważaj na phishingowe oszustwa

Phishingowe oszustwa nie są od razu oczywiste, stąd ich zwiększona skuteczność. W rzeczywistości większość stron phishingowych jest sprytnie zamaskowana, aby zwodzić Cię w celu dobrowolnego przekazywania poufnych danych.

Aby uniknąć prób phishingu, unikaj klikania linków w wiadomościach e-mail, SMS-ach lub komunikatorach internetowych. Chociaż wykrywanie wiadomości phishingowych może być trudne, niektóre martwe prezenty obejmują:

 • Błędy w wymowie
 • Adres nadawcy nie pasuje do domeny PayPal
 • Nieszyfrowany e-mail
 • Poczucie pilności wywierania nacisku na ofiary, aby przekazały krytyczne dane
 • Linki do logowania prowadzące do stron innych niż PayPal

Unikaj korzystania z PayPal w sieciach publicznych

Publiczne sieci Wi-Fi często stanowią zagrożenie ze względu na brak szyfrowania, co naraża użytkowników na ataki MITM (przechwytywanie sesji, sniffing, usuwanie SSL, wstrzykiwanie pakietów).

Innymi słowy, cyberprzestępcy mogą monitorować Twoje niezaszyfrowane połączenie i kraść poufne dane, gdy korzystasz z publicznej sieci Wi-Fi. Aby uniknąć tego ataku, po prostu użyj mobilnego połączenia danych lub wirtualnej sieci prywatnej (VPN), takiej jak Bitdefender VPN.

Godna zaufania sieć VPN pomaga zabezpieczyć ruch w sieciach publicznych, chroni przed atakami ukierunkowanymi (DoS, DDoS) i umożliwia anonimowe korzystanie z usług online.

Dbaj o bezpieczeństwo swoich urządzeń

Jeśli często korzystasz z PayPal z urządzeń przenośnych, takich jak laptop, telefon lub tablet, upewnij się, że urządzenia są bezpieczne i niełatwe do odblokowania.

Na urządzeniach mobilnych PayPal oferuje mechanizmy bezpieczeństwa biometrycznego, dzięki czemu możesz odblokować aplikację za pomocą twarzy lub odcisku palca. Oprócz zabezpieczenia ekranu blokady urządzenia rozważ włączenie ustawień biometrycznych PayPal, nawet jeśli stanowią one dodatkowy krok w celu uzyskania dostępu do konta.

Uważaj na automatyczne logowanie PayPal

PayPal oferuje opcjonalną funkcję One Touch, która pozwala pominąć logowanie się na konto PayPal podczas realizacji transakcji. Oszczędzając Ci trochę cennego czasu, powinieneś unikać korzystania z funkcji One Touch na współdzielonych urządzeniach, takich jak telefony, tablety czy laptopy.

Jeśli przez jakiś czas nie jest używana na określonym urządzeniu, funkcja One Touch jest automatycznie wyłączana. Należy jednak okresowo przeglądać listę urządzeń korzystających z tej funkcji i odpowiednio nią zarządzać.

Skonfiguruj alerty konta

Domyślnie PayPal wysyła powiadomienia za każdym razem, gdy na Twoim koncie wystąpią określone zdarzenia, takie jak otrzymanie pieniędzy, dokonanie zakupu i próby logowania.

Jeśli otrzymasz alerty o zdarzeniach, których nie rozpoznajesz (niezrealizowane płatności, próby logowania), jak najszybciej powiadom PayPal i podejmij niezbędne kroki, aby chronić swoje konto.

Wyspecjalizowane narzędzie, takie jak Bitdefender Premium VPN, pomoże zachować bezpieczeństwo i anonimowość w sieci Internet.

Poznaj inne produkty, które mogą Cie zaciekawić

Wielowarstwowa ochrona Twojego systemu

Pełna ochrona i anonimowość
w Internecie

1 Komentarz

 1. Filipek09
  2022-10-20 at 15:53

  Jak dla mnie w obecnych czasach każdy powinien mieć antywirusa na swoich urządzeniach. Większość z nas korzysta z płatności online a hakerzy tylko czekają aż znajdą lukę w naszych zabezpieczeniach

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0