Sprawdź promocje!
Bezpieczeństwo

Katastrofa przez brak aktualizacji

helicopter

Katastrofa przez brak aktualizacji

Awaryjne wodowanie australijskiego helikoptera wojskowego w wodzie tuż przy plaży w Nowej Południowej Walii przez brak aktualizacji oprogramowania.

Jak prawie doszło do katastrofy?

Około godziny 21:00 23 marca helikopter MRH-90 Taipan obsługiwany przez armię australijską spadł do zatoki Jervis Bay podczas rutynowej operacji szkoleniowej w zakresie zwalczania terroryzmu.

Na szczęście tragedii udało się uniknąć, a wszystkich dziesięciu członków personelu Australijskich Sił Obronnych na pokładzie odzyskano i wyjaśniono, a dwóch podobno odniosło tylko „niewielkie obrażenia”.

Mówi się, że australijskie władze prowadzą dochodzenie w sprawie bezpieczeństwa w celu zbadania przyczyn incydentu, ale ABC News donosi, że znawcy armii twierdzą, że aktualizacja oprogramowania, która mogła zapobiec awariom silników, nie została zainstalowana w całej australijskiej flocie śmigłowców MRH-90 Taipan .

„… kilka osób znających flotę Taipan twierdzi, że prosta poprawka informatyczna może zapobiec potencjalnie niszczycielskiemu „gorącemu rozruchowi” samolotu. „Gorący start” ma miejsce, gdy pilot ponownie uruchamia silnik podczas misji, krótko po wyłączeniu zasilania, zamiast po prostu pozostawiać silnik na biegu jałowym przed ponownym startem”.

W kwietniu 2010 r. „Katastrofalna” awaria silnika podczas lotu szkoleniowego MRH-90 Taipan spowodowała opracowanie poprawki oprogramowania, która miała uniemożliwić wykonanie niebezpiecznego „gorącego startu”.

Jednak źródła ADF, które odmówiły identyfikacji, powiedziały ABC News, że zaktualizowane oprogramowanie zostało zainstalowane tylko w niewielkiej liczbie z 47-osobowej floty australijskich śmigłowców MRH-90 Taipan.

Jeśli jest tak, że awaryjne wodowanie śmigłowca było wynikiem niepowodzenia instalacji aktualizacji oprogramowania, to jest to zbawienna lekcja dla wszystkich, którzy polegają na technologii, aby aktualizować swoje systemy.

Chociaż komunikat, aby być „na bieżąco” jest znany wielu użytkownikom komputerów (nawet jeśli czasami decydują się na opóźnienie instalacji poprawek), jest to szczególnie ważne, jeśli polegasz na maszynie, która (jeśli uległa awarii) może spowodować utratę życia.

Zaawansowana ochrona w czasie rzeczywistym

Pełna ochrona informacji finansowych

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0