Sprawdź promocje!
Zagrożenia

Mężczyzna przyznaje się do kradzieży tożsamości

Mur Chiński

Mężczyzna przyznaje się do kradzieży tożsamości

Kradzież tożsamości

Kradzież tożsamości nie zawsze polega na oszukiwaniu ofiar. Według Departamentu Sprawiedliwości niedawno obywatel Chin przyznał się do cyberstalkingu i kradzieży tożsamości w odniesieniu do młodego studenta z Minnesoty.

Ki Cheung Yau, 27-letni mężczyzna, czeka na wyrok za podszywanie się pod młodą kobietę podczas zakładania kont w mediach społecznościowych, serwisach randkowych i dla dorosłych, wykorzystując informacje umożliwiające identyfikację kobiety, w tym zdjęcia i imię i nazwisko.

„Yau używał tych kont do komunikowania się z nieznajomymi w Internecie, udając ofiarę” – ogłosiło biuro prokuratora amerykańskiego Andrew M. Lugera. „Yau fałszywie przedstawiła ofiarę w mediach społecznościowych, randkach i witrynach o tematyce seksualnej jako młodą kobietę namawiającą do uległych lub brutalnych związków seksualnych”.

Dokumenty sądowe ujawniają, że nękanie ofiary przez Internet, i kradzież tożsamości rozpoczęły się w styczniu 2020 r. i spowodowało, że z ofiarą skontaktowało się wielu nieznajomych, w tym jedna osoba, która odwiedziła jej miejsce zamieszkania, „prawdopodobnie dlatego, że wierzyła, że ​​spotyka się z ofiarą w celu zbliżenia seksualnego”. raport wyjaśnia.

Przeczytaj – co zrobić gdy dojdzie do włamania na konto w Social Mediach

Konsekwencje

Przyjaciele i członkowie rodziny młodej kobiety byli również zamieszani w intrygi popełniane przez Yau, który wykorzystywał ich skradzioną tożsamość, zdjęcia i dane kontaktowe do tropienia ofiary.

Studentka college’u znosiła ponad rok prześladowania i nękania w Internecie i została zmuszona do zmiany numeru telefonu i znalezienia nowego domu.

Jest to wyraźny przykład poważnego nękania w Internecie, pokazujący, w jaki sposób złośliwi przestępcy mogą wykorzystywać ujawnione informacje umożliwiające identyfikację osób, aby zaszkodzić emocjonalnie i zrujnować reputację ofiar w Internecie. Podszywając się pod ofiarę i zakładając fałszywe konta na jej nazwisko, sprawca zdołał nie tylko ją upokorzyć, ale także oszukać innych w sieci.

Chociaż cyberstalking może przybierać różne formy, zwykle jest przeprowadzany przez długi czas. Cyberstalking może również prowadzić do przestępstw tożsamościowych, strat finansowych, a nawet obrażeń fizycznych, ponieważ nękanie może łatwo rozszerzyć się na offline.

Kogo tyczy się zagrożenie kradzieży tożsamości

Każdy może paść ofiarą podszywających się pod media społecznościowe, cyberstalkerów i złodziei tożsamości. Dlatego zalecamy wszystkim użytkownikom przyjęcie na swoich kontach bardziej skoncentrowanych na prywatności ustawień, usuwając publiczną widoczność swoich postów, informacji profilowych i plików multimedialnych, analizując prośby znajomych od nieznajomych i zgłaszając wszelkie podejrzane działania i próby podszywania się na platformę mediów społecznościowych.

Przeczytaj – jak zapobiec oszustwom związanym z kartami kredytowymi

Ochrona Twojej Tożsamości

Oferta ESET

Oferta Bitdefender

2 Komentarzy

  1. Olcia26
    2022-07-07 at 11:00

    Dłuższy czas temu również byłam ofiarą Cyberstalkingu. Artykuły podobnej treści przywracają mi wiarę w ludzi.

  2. Dzbanek96
    2022-07-07 at 15:35

    Kiedyś nie bylo takich sytuacji ehhh teraz na każdym kroku trzeba uważać.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2