Sprawdź promocje!
Bezpieczeństwo Zagrożenia

Microsoft blokuje rozszerzenia

key-g22b00c95f_1920

Microsoft blokuje rozszerzenia

Microsoft blokuje rozszerzenia i w końcu uporał się z poważnym problemem bezpieczeństwa i opublikował listę rozszerzeń załączników, które będą blokowane podczas wysyłania lub odbierania niektórych typów plików, aby chronić osoby bez rozwiazań antywirusowych.

Jeden z największych problemów bezpieczeństwa w świecie online jest spowodowany przez osoby otwierające załączniki wiadomości e-mail, których nie powinny, a szczególnie nie posiadając dobrego oprogramowania antywirusowego. Jednym ze sposobów radzenia sobie z tym jest szkolenie ludzi, aby robili właściwe rzeczy, ale nie zawsze przynosi to właściwe rezultaty.

Microsoft blokuje rozszerzenia w produktach Office 365.

Tak więc następnym rozwiązaniem byłoby wymuszenie środka za pomocą oprogramowania. I w ten sposób microsoft blokuje rozszerzenia i rozprawia się z tymi problemami bezpieczeństwa. Na przykład firma blokuje teraz makra pobierane z niezaufanych źródeł. Blokowanie załączników w Outlooku i innych produktach Office 365, takich jak OneNote, prawdopodobnie zwiększy bezpieczeństwo, ponieważ zdejmuje decyzje z rąk użytkowników. Jednak korzystanie z antywirusa w dalszym ciągu jest zalecane.

„Jednym z najczęstszych sposobów przesyłania wirusów komputerowych są załączniki” — wyjaśnia Microsoft. „Aby pomóc chronić Ciebie i Twoich odbiorców przed wirusami komputerowymi i lukami w oprogramowaniu antywirusowym, Outlook blokuje wysyłanie i odbieranie niektórych typów plików (takich jak .exe i niektóre pliki bazy danych) jako załączników”.

Łącznie 120 rozszerzeń plików jest obecnie blokowanych przez firmę Microsoft. Niektóre z nich są łatwo rozpoznawalne, jak .EXE lub .CMD. Ale jest też .ISO, które jest często używane przez atakujących do ukrywania prawdziwego załącznika przed rozwiązaniami antywirusowymi. Oczywiście .VB również należy do blokowanych typów plików, ale można się tego spodziewać po każdym źródle Visual Basic. Kampanie ze złośliwym oprogramowaniem wykorzystujące pliki Microsoft OneNote są głównym powodem tego cyberprzestępstwa.

Przeczytaj rówież – Microsoft Edge wprowadza VPN

Oprogramowanie antywirusowe jest niezbędne

Użytkownicy, którzy muszą wysłać tego typu pliki, będą musieli skorzystać z kilku alternatyw, zgodnie z instrukcjami firmy Microsoft. Microsoft blokuje rozszerzenia ale nadawcy mogą zarchiwizować załącznik, przesłać go do chmury i załączyć jedyny link lub po prostu zmienić nazwę rozszerzenia na coś, co nie jest domyślnie blokowane. Dlatego dla osób odbierających dane pliki zalecane jest wyposażenie się w dobre i sprawdzone rozwiązanie antywirusowe

Organizacje korzystające z własnego serwera Microsoft Exchange Server będą mogły dostosować te ustawienia zabezpieczeń. Według raportu BleepingComputer, aktualizacje pojawią się począwszy od wersji 2304 OneNote i Office 2021, Office 2019 i Office 2016 do końca maja 2023 r.

Poznaj produkty, które mogą Cię zaciekawić

Ochrona przed kradzieżą tożsamości

Pełna ochrona informacji finansowych

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0