Sprawdź promocje!
Bezpieczeństwo

Overwatch 2 zaatakowany przez DDOS

Figurka postaci Mei

Overwatch 2 zaatakowany przez DDOS

Premiera nowej darmowej gry Blizzard Entertainment, Overwatch 2, była zakłopotana, ponieważ firma poinformowała, że ​​została trafiona masowym atakiem DDoS, który spowolnił połączenia dla graczy, czyniąc grę niemożliwą do odtworzenia.

Przeczytaj też – jaki jest najlepszy VPN do odblokowania gier

Popularność pierwszej części gry

Pierwszy Overwatch był jedną z najbardziej rozpoznawalnych gier wieloosobowych ostatnich lat, a społeczność graczy oczekiwała kontynuacji z zapartym tchem. Niestety, premiery multiplayera rzadko idą zgodnie z planem, ponieważ napływ nowych graczy zwykle powoduje problemy w pierwszych dniach.

Prawidłowe rozmieszczenie nowych zasobów i prawidłowe oszacowanie bazy użytkowników zajmuje firmom czas.

Podczas gdy Blizzard i gracze spodziewali się pewnych problemów podczas premiery, wiele osób zgłaszało, że nie mogą grać w tę grę. Gra po prostu pokazała błąd połączenia, a gracze po prostu nie mogli się połączyć.

Atak na serwery

Okazuje się, że nieznany przestępca uderzył w serwery Blizzarda atakiem DDoS i utrudnił połączenia użytkowników, co z kolei wpłynęło na uruchomienie gry. Prezes Blizzard Entertainment, Mike Ybarra, wyjaśnił na Twitterze.

„Niestety doświadczamy masowego ataku DDoS na nasze serwery” – powiedział. „Zespoły ciężko pracują nad łagodzeniem/zarządzaniem. Powoduje to wiele problemów z rozłączaniem/połączeniem”.

Napastnicy nie zatrzymali się, a nawet przeprowadzili drugi atak DDoS, ponieważ firma wciąż próbowała złagodzić skutki pierwszego.

Przeczytaj też – zaatakowano terminale POS

Komentarz dyrektora gry

„Stale robimy postępy w kwestii problemów z serwerem i stabilności, a także pracujemy nad drugim atakiem DDoS” – powiedział dyrektor gry Overwatch 2, Aaron Keller. „Wszyscy jesteśmy na pokładzie i będziemy pracować przez całą noc. Dziękujemy za cierpliwość — udostępnimy więcej informacji, gdy będą one dostępne”.

Jedyną dobrą wiadomością jest to, że ataki DDoS nie trwają wiecznie i wygląda na to, że Blizzard podejmuje kroki niezbędne do rozwiązania tego problemu i umożliwienia gry dla wszystkich.

Skuteczne zestawy antywirusowe

Bitdefender Total Security & Bitdefender Premium VPN

Bitdefender Antywirus Plus I Bitdefender Premium VPN

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0