Sprawdź promocje!
Poradniki

Password Manager – czym jest i do czego służy?

Telefon i dziennik

Password Manager – czym jest i do czego służy?

Password Manager – gubienie haseł

Chyba każdy użytkownik Internetu chociaż raz zapomniał któregoś z licznych haseł wykorzystywanych do logowania na poszczególnych stronach internetowych. Skutki takiej sytuacji zazwyczaj nie są odczuwalne i już po kilku minutach weryfikacji naszej tożsamości możemy zresetować stare hasło. Jednak wielu użytkowników, którzy chcą uniknąć tego procesu, postanawia używać tylko jednego hasła do wszystkich serwisów. W tym artykule przeanalizuję zagrożenia płynące z takiego zwyczaju oraz przedstawię jego bezpieczną i skuteczną alternatywę, którą jest korzystanie z menadżera haseł Bitdefender Password Manager.

Jedno hasło – zagrożenia

Posiadanie tylko jednego hasła niesie za sobą wysokie niebezpieczeństwo całkowitej utraty dostępu do Twoich kont na wszystkich serwisach, stronach internetowych i w aplikacjach bankowych. W przypadku, gdy cyberprzestępca uzyska dostęp do tego hasła, może bez żadnych przeszkód dostać się do wszystkich aktywności i danych osobowych ofiary, włącznie z możliwością kradzieży środków z kont bankowych. Dlatego używanie różnych, skomplikowanych haseł jest niezbędnym elementem, które znacząco zwiększy Twoje bezpieczeństwo w sieci.

Kolejnym działaniem, które wzmocni Twoją ochronę w sieci, jest unikanie stosowania prostych, schematycznych haseł takich, jak $ilneH@$ł0Facebook, $ilneH@$ł0Bank, $ilneH@$ł0Poczta. Pomimo tego, że powyższe hasła technicznie są różne, to w przypadku kradzieży jednego z tych haseł, przestępca w prosty sposób metodą prób i błędów może uzyskać dostęp do innych naszych kont.

Musimy pamiętać, że najbardziej newralgicznym punktem naszej ochrony przed cyberzagrożeniami jest nasze konto pocztowe, ponieważ w przypadku jego utraty, cyberprzestępca w łatwy sposób uzyska dostęp do naszych kont na wszystkich serwisach, z których korzystamy. Dlatego powinniśmy zrobić wszystko, co możliwe, aby odpowiednio zabezpieczyć naszą skrzynkę pocztową. W tym celu warto korzystać z logowania wieloskładnikowego oraz ustawienia skomplikowanego, unikalnego hasła.

Bitdefender Password Manager – skuteczny menadżer haseł

Korzystanie z wielu unikalnych haseł mogłoby być dość problematyczne, ponieważ dla większości ludzi zapamiętanie kilkudziesięciu skomplikowanych ciągów znaków jest po prostu niemożliwe. Dlatego warto korzystać z menadżera haseł, które umożliwia przechowywanie Twoich haseł w jednym, bezpiecznym miejscu.
Menadżer haseł Bitdefender Password Manager jest niezwykle skutecznym i bezpiecznym rozwiązaniem, dzięki któremu będziesz miał dostęp do wszystkich danych potrzebnych do logowania na innych stronach po wpisaniu tylko jednego hasła. Dzięki temu nie będziesz musiał zapamiętywać każdego hasła, które jest niezbędne do zalogowania się na poszczególnych stronach internetowych. Co więcej, będziesz mógł ustanowić bardzo długie i silne hasła, których nie będziesz musiał nawet znać, wystarczy, że raz skopiujesz je do menadżera haseł.

Bitdefender Password Manager to narzędzie, które jest dodawane do pakietów antywirusowych Bitdefender i zostało wyposażone w specjalną funkcję, która umożliwia bezpieczne zapamiętywanie i autouzupełnianie danych do logowania na poszczególnych kontach. Dzięki temu będziesz mógł w bezpieczny sposób przechowywać swoje dane i dodatkowo zaoszczędzić czas na szukanie poszczególnych haseł.

Poczuj się bezpiecznie

Bitdefender Total Security

Bitdefender Small Office Security

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0