Sprawdź promocje!
Bezpieczeństwo

Powrót do szkoły a cyberbezpieczeństwo

Tablet na szkolnej ławce

Powrót do szkoły a cyberbezpieczeństwo

Powrót do szkoły

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego to czas, w którym uczniowie odczuwają wiele emocji takich, jak ekscytacja, radość i niepewność spowodowana zmianą szkoły i dołączeniem do nowej klasy.

Powrót dzieci do szkoły to także trudny okres dla rodziców, którzy nie tylko muszą zadbać o wyprawkę dla swych pociech, ale także często martwią się o ich bezpieczeństwo. Dlatego nie czekaj i zadbaj o cyberbezpieczeństwo swoich dzieci z antywirusem Bitdefender Family Pack.

Przeczytaj – wskazówki dla nauczycieli, rodziców i dzieci

Czy antywirus jest niezbędny do ochrony Twoich dzieci?

Obecnie każdy użytkownik Internetu jest narażony na wiele zagrożeń wynikających z aktywności w sieci. Praktycznie każdego dnia spotykamy się z próbami wyłudzania naszych danych lub jawnymi oszustwami, które znajdują się na mediach społecznościowych i na naszych adresach mailowych.

Odróżnienie specjalnie spreparowanej, fałszywej strony od oryginalnej jest na pierwszy rzut oka praktycznie niemożliwy i nawet najbardziej doświadczeni użytkownicy Internetu mogą stać się ofiarami oszustwa. Dzieci zazwyczaj są o wiele bardziej ufne od nas i chętnie pozostawiają swoje dane osobowe, adresy e-mail, numery telefonów, a nawet dostępy do kart płatniczych we wszelkiego rodzaju internetowych konkursach, w których mają „rzekomą” szansę na wygranie atrakcyjnej nagrody.

Oczywiście takie konkursy z reguły są oszustwami i branie w nich udziału najczęściej kończy się wysokim rachunkiem za telefon, ściągnięciem pieniędzy z bankowego konta lub zainfekowaniem naszego urządzenia wirusem, który będzie wyświetlał komunikat z ofertą okupu za odblokowanie dostępu do danych. Niestety opłacenie haraczu nie zawsze skutkuje rozwiązaniem problemu, ponieważ nigdy nie mamy gwarancji, że przestępca dotrzyma słowa i odda nam dostęp do naszego telefonu lub komputera. Dlatego praktycznie każde urządzenie elektroniczne, na którym korzystamy z Internetu, powinno być zabezpieczone skutecznym programem antywirusowym.

Bitdefender Family Pack to antywirus, który umożliwia ochronę do 15 komputerów, telefonów lub tabletów z systemami Windows, macOS, Android i iOS. Dzięki temu będziesz mógł zabezpieczyć wszystkie urządzenia Twojej rodziny jednym antywirusem. Family Pack został wyposażony w specjalny moduł antypshishingowy, który zablokuje podejrzane i fałszywe strony i SMS-y. Dzięki temu będziesz mógł zapobiec wielu niebezpiecznym sytuacjom, które mogłyby się zakończyć wyłudzeniem danych Twoich dzieci lub włamaniem na konta bankowe, media społecznościowe i adresy e-mail.

Antywirus Bitdefender został także wyposażony w ochronę kamery internetowej i mikrofonu. Dzięki temu hakerzy nie będą w stanie prowadzić podsłuchu urządzenia, z którego będą korzystały Twoje dzieci. Niestety dość częstą praktyką, którą stosują cyberprzestępcy, to przechwytywanie zdjęć, filmów i nagrań zawierających użytkowników sieci. Przestępcy próbują zdobyć w taki sposób materiały, które mogłyby być kompromitujące, a następnie wykorzystują je do szantażowania swoich ofiar i próbują w ten sposób uzyskać okup, lub sprzedają takie treści na stronach zrzeszających przestępców seksualnych. Dlatego to niezwykle istotne, aby zadbać o odpowiednie zabezpieczenie mikrofonu i kamery internetowej, z których korzystają dzieci.

Sprawdź ofertę – Bitdefender Internet Security

Intuicyjna kontrola rodzicielska

Kontrola rodzicielska Bitdefender to intuicyjne narzędzie, które pozwoli Ci na kontrolowanie bezpieczeństwa Twoich dzieci, gdy będą przebywały poza Twoja opieką. Dzięki niemu będziesz mógł zablokować dostęp do niebezpiecznych treści w sieci, takich jak strony dla dorosłych, czy witrynu zawierające przemoc, informacje o sektach lub grupach przestępczych.

Oprócz tego będziesz mógł ustalić limity czasowe na takie aktywności jak oglądanie filmów lub gry. Więc nie będziesz musiał się martwić tym, że Twoje dzieci tracą zbyt dużo czasu na bezwartościową rozrywkę. Kolejną funkcją kontroli rodzicielskiej jest możliwość blokowania instalowania nowych aplikacji na telefonie i sprawdzanie w czasie rzeczywistym, w jaki sposób

Twoje dzieci wykorzystują dane urządzenie. Dzięki temu będziesz mógł sprawdzić, czy w czasie lekcji, Twoje dzieci nie rozpraszają się niepotrzebnymi aktywnościami w sieci.

Kolejną ważną funkcją, którą zapewnia kontrola rodzicielska to lokalizowanie urządzenia Twojego dziecka. Dzięki temu w razie zagubienia telefonu, lub jego kradzieży, będziesz mógł ustalić jego pozycję. Oprócz tego będziesz mógł ustalić bezpieczne strefy przebywania Twojego dziecka, na przykład szkołę. Jeśli

Twoje dziecko opuści bezpieczną strefę, to natychmiast otrzymasz powiadomienie. Dzięki temu w razie niebezpiecznej sytuacji będziesz mógł natychmiastowo zareagować. Niezbędna funkcja każdej kontroli rodzicielskiej, to możliwość śledzenia korespondencji, które prowadzi Twoje dziecko. Jeśli zauważysz podejrzanych, nieznajomych rozmówców, którzy próbują się spotkać z Twoim dzieckiem, to będziesz mógł ich zablokować.

Zadbanie o bezpieczeństwo dziecka w obecnych czasach jest coraz większym wyzwaniem dla rodziców, ponieważ muszą pamiętać nie tylko o klasycznych zagrożeniach, jak droga do szkoły i przestrzeganie przed kontaktem z nieznajomymi, ale o nowoczesnych i wyrafinowanych cyberprzestępstwach. Tylko skuteczny i sprawdzony antywirus jest w stanie ochronić nasze dzieci przed obecnymi i przyszłymi zagrożeniami czyhającymi w sieci.

Z okazji powrotu do szkoły chcielibyśmy także życzyć wszystkim uczniom jak najwięcej sukcesów w nauce i przyjemnej nauki!

Rozpocznij rok szkolny bezpiecznie

Ochrona biura

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0