Sprawdź promocje!
Bezpieczeństwo

Antywirus mac – Ranking najlepszych antywirusów na macOS

Komputer Mac

Antywirus mac – Ranking najlepszych antywirusów na macOS

Wielu ludzi, nierzadko również specjalistów z branży IT żyje w przekonaniu, że urządzenia z oprogramowaniem macOS są bezpieczne i nie potrzebują dodatkowego zabezpieczenia przed zagrożeniami w postaci oprogramowania antywirusowego. Co prawda komputery Apple ze względu na zamkniętą infrastrukturę systemu operacyjnego faktycznie mogą być mniej narażone na niektóre formy cyberataków, jednak nie oznacza to, że nie mogą zostać zainfekowane.

Poznaj ranking najlepszych antywirusów na macOS

Zgodnie z najnowszymi wynikami badań komputery Apple w ostatnich kilku latach coraz częściej stają się celami zorganizowanych cyberataków, dlatego w tym artykule przedstawimy nasz ranking 10 najskuteczniejszych i najbardziej atrakcyjnych programów antywirusowych, które zostały zaprojektowane specjalnie do ochrony urządzeń z systemem macOS.

Antywirusy na macbook

1. Bitdefender Antywirus for Mac

Bitdefender Antywirus for Mac to nasz zdecydowany faworyt, ponieważ zapewnia kompletną ochronę dla wszystkich urządzeń z systemem macOS. Produkt ten wyróżnia się bardzo wysoką skutecznością w wykrywaniu ataków ze strony oprogramowania typu malware oraz ransomware, co potwierdzają wyniki badań przeprowadzonych przez niezależne instytucje.

Warto także wspomnieć o module Bezpieczne Pliki, który został zaprojektowany do tego, aby zapewnić dodatkową ochronę dla Twoich danych, a także funkcji Time Machine, która zapewni ochronę przed zaawansowanymi atakami typu ransomware. Bitdefender Antywirus for Mac został wyposażony także w moduł antyphsihingowy oraz Adware blocker. Wzmocnij cyberochronę i sprawdź naszą ofertę: https://antywirus.com/produkt/bitdefender-antywirus-for-mac/

Ponadto producent oprogramowania ma w swoim portfolio rozwiązania, dzięki którym będziesz mógł zabezpieczyć wszystkie Twoje urządzenia za pomocą jednego pakietu. Bitdefender Total Security oraz Bitdefender Family Pack umożliwiają ochronę komputerów, smartfonów i tabletów z systemami operacyjnymi Windows, macOS, iOS i Android. Dzięki temu będziesz mógł zaoszczędzić czas na żmudne konfigurowanie różnych rozwiązań w celu ochrony urządzeń członków swojej rodziny. To zdecydowanie bardzo dobry wybór w przypadku, gdy musimy zabezpieczyć Maca.

Sprawdź produkt w naszej ofercie.

2. ESET Internet Security

ESET Internet Security to bardzo dobry wybór do ochrony urządzeń z systemem macOS. Pakiet zawiera bardzo skuteczny silnik antywirusowy i wszystkie niezbędne funkcje, których oczekujemy od programu antywirusowego. W zasadzie to do samego końca zastanawialiśmy się nad tym, czy nie umieścić go na pierwszym miejscu naszego rankingu, jednak nie mogliśmy tego zrobić ze względu na jedną dość irytującą wadę, czyli natrętnie wyskakujące alerty firewalla.

Musimy jednak pamiętać o tym, że ESET to jedna z największych i najbardziej zasłużonych firm w branży. Ich produkty odznaczają się wyjątkową skutecznością i z pewnością to bardzo dobry wybór praktycznie dla każdego użytkownika.

Sprawdź produkt w naszej ofercie.

3. Trend Micro Antivirus for Mac

Trend Micro to skuteczny antywirus, który zapewnia ochronę przed nawet najbardziej wyrafinowanymi cyberzagrożeniami. Produkt charakteryzuje się także aplikacją z wyjątkowo prostym w obsłudze i intuicyjnym interfejsem. To zdecydowanie dobry wybór nawet pomimo tego, że producent nie jest szeroko rozpoznawalny.
Trend Micro Antivirus for Mac to pakiet, który zawiera podstawowe funkcje niezbędne do zapewnienia kompleksowej ochrony dla Twoich danych. Warto także wyróżnić możliwość ochrony mikrofonu oraz kamery internetowej, co nie zawsze jest standardem wśród antywirusów dla systemu macOS.

4. McAfee Total Protection for Mac

.
McAfee Total Protection for Mac to pakiet, w skład którego wchodzi program antywirusowy, funkcje bezpiecznego przeglądania i dostęp do sieci VPN. Dużym atutem tego rozwiązania jest też możliwość zabezpieczenia aż do 10 urządzeń z systemem operacyjnym macOS. Jeśli nie masz aż tylu, to możesz również wybrać opcję jednej lub pięciu licencji, dzięki temu będziesz mógł zaoszczędzić środki. McAfee zapewnia również bardzo wysoki współczynnik wykrywalności złośliwego oprogramowego typu malware i ransomware, więc to bardzo dobry wybór dla większości klientów.

5. AVG AntiVirus for Mac

AVG AntiVIrus for Mac to darmowy pakiet, który zapewnia jedynie podstawowy poziom ochrony antywirusowej. Jednak jest wystarczającym rozwiązaniem, jeśli planujesz wykorzystywać komputer tylko do celów domowych i nie będziesz dokonywał na nim płatności bankowych.
Pakiet AVG nie jest najskuteczniejszym rozwiązaniem, ale w odróżnieniu od wielu innych darmowych pakietów jest w pełni bezpieczne dla użytkownika i jest zdecydowanie lepszą opcją niż pozostawienie swojego urządzenia bez jakiejkolwiek ochrony.

  • PROMOCJA
  • 1 rok i 2 lata -20%

Antywirusy

Bitdefender Internet Security

104

Antywirusy

F-Secure ID PROTECTION

84

6. Avast Free Security for Mac

Bezpłatny pakiet Avast Free Security for Mac to solidny antywirus służący do ochrony urządzeń z macOS. Oprogramowanie charakteryzuje się szybkim skanowaniem i tym, że nie wpływa na wydajność komputerów. Warto także zauważyć, że antywirus został wyposażonyn w wydajny silnik antypshishingowy, co nie jest standardem w przypadku darmowych rozwiązań.

Przeczytaj też – jak uniknąć kradzieży danych w firmie

7. Avira Free Antivirus for Mac

Avira Free Antivirus for Mac wyróżnia się na tle innych darmowych antywirusów tym, że umożliwia użytkownikom korzystanie z bezpłatnego, limitowanego dostępu do sieci VPN. Co prawda dostęp jest ograniczony do 500 MB miesięcznie i nie ma możliwości zmiany lokalizacji serwera, jednak to nadal miły gest ze strony producenta, który znacząco podniesie poziom bezpieczeństwa podczas korzystania z publicznych sieci VPN.
Ponadto pakiet Avira zapewnia podstawowy poziom ochrony i charakteryzuje się przyzwoitym współczynnikiem wykrywania cyberzagrożeń. Warto jednak zauważyć, że nie wspiera ochrony przeglądarki internetowej Safari.

8. Norton AntiVirus Plus

Norton AntiVirus Plus to solidny program antywirusowy, który zawiera wszystkie najważniejsze funkcje. Produkt Norton charakteryzuje się bardzo wysokim wskaźnikiem wykrywalności złośliwego oprogramowania typu ransomware oraz wszelkich ataków phishingowych. Jego największą wadą jest jednak zbyt wysoka cena, która odstaje od innych rozwiązań z tego segmentu.

9. Malwarebytes for Mac

Malwarebytes for Mac to solidne rozwiązanie antywirusowe i prawdopodobnie większość klientów będzie z niego zadowolona. Charakteryzuje się dużą wydajnością i nie wpływa na szybkość pracy komputera. Niestety produkt Malwarebytes nie zawiera żadnych dodatkowych funkcji, których moglibyśmy oczekiwać po płatnym rozwiązaniu. Dlatego trudno nam polecać ten pakiet, jednak jest on na pewno bezpieczną opcją wyboru.

10. CleanMyMac X

CleanMyMac X to produkt, który nie jest klasycznym antywirusem, lecz narzędziem do czyszczenia dysku. Pomimo tego zdecydowaliśmy się na wymienienie go w tym rankingu, ponieważ bardzo dobrze radzi sobie z usuwaniem wszelkiego rodzaju wirusów i złośliwego oprogramowania.

Musimy jednak pamiętać o tym, że CleanMyMac X nie jest programem antywirusowym, więc nie możemy oczekiwać od niego funkcji, które są w standardzie u innych producentów. Jednak to ciekawa opcja, jeśli szukasz skutecznego narzędzia do czyszczenia dysku.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0