Sprawdź promocje!
Bezpieczeństwo Poradniki

Raport o naruszeniach cybernetycznych w Wielkiej Brytani

UK-cyber-breaches-report-94--of-businesses-fail-to-change-passwords-after-a-breach.-How-does-this-affect-you--2-

Raport o naruszeniach cybernetycznych w Wielkiej Brytani

Raport o naruszeniach cybernetycznych sporządzony przez rząd Wielkiej Brytanii opublikowany w kwietniu 2023 r. rzuca światło na niepokojący problem – większość firm nie zmienia haseł po naruszeniu. Z raportu wynika, że ​​od czasu najbardziej destrukcyjnego naruszenia lub ataku w ciągu ostatnich 12 miesięcy tylko 6% firm i 4% organizacji charytatywnych zaktualizowało hasła.

Ponadto tylko 9% firm i 6% organizacji charytatywnych zainstalowało, zmieniło lub zaktualizowało oprogramowanie antywirusowe lub chroniące przed złośliwym oprogramowaniem. Inne firmy koncentrują się na dodatkowym szkoleniu personelu lub komunikacji jako podstawowym środku (19% firm i 28% organizacji charytatywnych). Chociaż podnoszenie świadomości pracowników jest ważne, niepodejmowanie natychmiastowych środków bezpieczeństwa cybernetycznego naraża ich (i ich klientów – w takim przypadku Ciebie) na dalsze ataki i naruszenia bezpieczeństwa danych w przyszłości.

Jakie masz możliwości?

Gdy firma przechowująca Twoje dane zostanie naruszona, Twoja tożsamość cyfrowa zostanie ujawniona. Możesz (lub nie) zostać poinformowany o incydencie, więc posiadanie obowiązującego planu zapobiegawczego jest najlepszą opcją ochrony danych i tożsamości cyfrowej.

Nie możesz wpłynąć na słabe bezpieczeństwo haseł firm przechowujących Twoje dane, ale możesz samodzielnie podjąć działania w celu kontrolowania swojej prywatności, ponieważ naruszenia mogą prowadzić do kradzieży tożsamości, utraty pieniędzy i reputacji.

Oto jak wygląda plan w przypadku naruszenia

#1 Regularnie zmieniaj wszystkie hasła i natychmiast po incydencie. Jeśli nie korzystasz z Menedżera haseł, rozważ jego zakup. W ten sposób możesz mieć pewność, że Twoje konta internetowe są zabezpieczone najsilniejszymi możliwymi hasłami bez konieczności zapamiętywania lub zapisywania ich. Skonfiguruj również uwierzytelnianie dwuskładnikowe na swoich kontach.

#2 Jeśli uważasz, że dane finansowe zostały ujawnione lub zauważysz podejrzaną aktywność na swoich kontach bankowych, skontaktuj się ze swoim bankiem lub wystawcą karty kredytowej, aby ich o tym powiadomić.

#3 Jeśli Twoje konta w mediach społecznościowych zostały zhakowane, skontaktuj się ze swoimi kontaktami, aby ostrzec ich o wszelkich wiadomościach, które atakujący mogli wysłać, podszywając się pod Ciebie.

# 4 Bądź świadomy i ostrożny w stosunku do otrzymywanych dziwnych e-maili lub połączeń. Mogą to być próby wyłudzenia informacji lub hakerzy próbujący uzyskać od Ciebie jeszcze więcej danych.

#5 Uzyskaj usługę monitorowania tożsamości online — Digital Identity Protection.

Możesz go użyć jako narzędzia prewencyjnego do sprawdzenia swojego śladu cyfrowego lub po tym, jak byłeś zaangażowany w naruszenie, aby ograniczyć ryzyko.

W przypadku incydentów z przeszłości:

Sprawdź swój wynik ochrony tożsamości, aby uzyskać 360-stopniowy widok swojej tożsamości online. Jest to funkcja usługi Digital Identity Protection, liczba obliczana na podstawie analizy Twojego narażenia na naruszenie danych, w tym liczby naruszeń danych, z którymi jesteś powiązany, oraz rodzaju naruszonych informacji. Im wyższy wynik, tym mniejsze ryzyko nowych naruszeń danych i ataków na Twoją tożsamość.

Wizualizuj swoją spersonalizowaną mapę ryzyka, aby zrozumieć wszystkie związane z Tobą zdarzenia związane z naruszeniami. Możesz łatwo ocenić potencjalny wpływ naruszenia ochrony danych i podjąć najlepsze działania naprawcze. Na przykład, jeśli Twoja spersonalizowana mapa ryzyka jest zaznaczona na zielono, nie musisz podejmować żadnych dodatkowych działań — po prostu zachowaj czujność, tak jak zawsze powinieneś robić online.

Umiarkowane ryzyko jest oznaczone kolorem pomarańczowym i różowym. Jeśli Twoje poziomy ryzyka znajdują się w sekcji, oznacza to, że należy sprawdzić wszystkie zdarzenia związane z bezpieczeństwem, podczas gdy gdy zagrożenie krytyczne (w sekcji różowej i czerwonej) oznacza, że ​​należy natychmiast zmienić hasło i monitorować wszelkie oznaki tej tożsamości.

W przypadku przyszłych incydentów:

Ochrona tożsamości cyfrowej natychmiast ostrzega Cię, gdy Twoje dane zostaną ujawnione w wyniku naruszenia. Skanuje miliony stron internetowych i monitoruje podziemne sieci, aby sprawdzić, czy Twoje informacje nie wyciekły do ​​Dark Web. Otrzymujesz powiadomienia o zdarzeniu, szczegółowe informacje o Twoich danych i proste czynności, które można wykonać jednym kliknięciem, aby zminimalizować ryzyko.

Poznaj inne produkty, które mogą Cie zaciekawić

Najlepsze oprogramowanie antywirusowe dla rodziny 

Pełna ochrona informacji finansowych

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0