Sprawdź promocje!
Bezpieczeństwo

Recenzja Bitdefender Total Security – antywirus na komputery z systemem Windows

kod źródłowy

Recenzja Bitdefender Total Security – antywirus na komputery z systemem Windows

Bitdefender to jedna z najpopularniejszych firm w branży cyberbezpieczeństwa i nie bez przyczyny, co udowadnia imponująca lista funkcji, które zapewnia bestsellerowy pakiet z kategorii home&SOHO, czyli Bitdefender Total Security. Antywirus został wyposażony we wszystkie najpotrzebniejsze i najpopularniejsze moduły, a także dodatkowo w zaawansowaną kontrolę rodzicielską i menedżera haseł. To zdecydowanie jeden z najlepszych programów antywirusowych, które doskonale sprawdzą się do ochrony urządzeń w każdym biurze i domostwie, dlatego w tym artykule przedstawimy naszą recenzję tego produktu.

Wygodna webowa konsola

Wszystkie produkty Bitdefendera z klasy home&SOHO możemy zarządzać z poziomu wygodnej webowej konsoli Bitdefender Central. Po założeniu konta i zalogowaniu się na nim możemy uzyskać dostęp do przeglądu chronionych urządzeń, dodawać nowe licencje, a także uruchamiać skanowanie i narzędzia optymalizacyjne. Oprócz tego możemy również skonfigurować moduł antykradzieżowy, dzięki któremu w razie kradzieży komputera będziemy mogli zlokalizować miejsce, gdzie znajduje się nasze urządzenie, a także w razie potrzeby zablokować do niego dostęp lub wyczyścić dysk twardy.

Na swoim koncie Bitdefender Central możesz także skonfigurować i monitorować moduł kontroli rodzicielskiej. Dzięki temu będziesz zawsze wiedział, gdzie znajdują się Twoje dzieci oraz skonfigurować ochronę tożsamości cyfrowej, która umożliwia sprawdzenie, czy Twoje dane osobowe nie zostały rozpowszechnione w Internecie. W tym miejscu możesz także konfigurować dodatkowe usługi premium, na przykład dostęp do sieci VPN oraz inne dodatkowo płatne moduły.

Webowa konsola Bitdefender Central jest wygodnym i łatwym w obsłudze narzędziem, dzięki któremu będziesz mógł monitorować bezpieczeństwo swojej rodziny lub zasobów swojej firmy. Wspominamy o tym, ponieważ ta funkcja jest wyjątkowo wygodna i bezpośrednio wpływa na komfort użytkowania oprogramowania antywirusowego.

Bitdefender Total Security – szczegółowa recenzja

Naszą recenzję rozpoczniemy od krótkiej charakterystyki interfejsu aplikacji Bitdefender. Interfejs jest przejrzysty, czytelny i prosty w obsłudze, ponieważ zawiera sześć ikon kategorii, dzięki którym konfiguracja jest bardzo intuicyjna. Oprócz tego jest także wyposażony w dwa tryby pracy, normalny, w którym dominują niebieskie i szare kolory oraz tryb ciemny, który doskonale się sprawdzi podczas pracy w nocy.

Pierwszą ikoną w interfejsie jest Panel nawigacyjny. To miejsce, w którym możesz wybrać sześć funkcji szybkiego dostępu do modułów, z których najczęściej korzystasz. Fabrycznie pięć pierwszych miejsc zostało przypisane do funkcji SafePay, skanowania luk, skanowania systemu, szybkiego skanowania i VPN. Jednak wszystkie sloty są zmienne.

Drugą ikoną jest Ochrona. Ta funkcja zawiera siedem niezbędnych narzędzi do ochrony systemu oraz możliwość ich personalizacji.

 • Pierwszym narzędziem jest Antywirus. Z poziomu tej funkcji będziesz mógł wybrać jeden z dwóch trybów skanowania systemu lub uruchomić środowisko ratunkowe, w przypadku wystąpienia bardziej wyrafinowanych cyberzagrożeń.
 • Drugim narzędziem jest Ochrona przed zagrożeniami: W tym miejscu będziesz mógł przejrzeć bieżące informacje dotyczące zablokowanych ataków i prób włamania. Oprócz tego zawiera możliwość konfiguracji i ręcznego wyłączenia niektórych funkcji antywirusa.
 • Trzecim narzędziem jest Zapobieganie zagrożeniom online. W tym miejscu będziesz mógł skonfigurować kilka funkcji, między innymi: sprawdzanie bezpieczeństwa certyfikatów szyfrowania, moduł antyphishingowy, zapobieganie atakom sieciowym oraz skanowanie wyników wyszukiwania.
 • Czwartym narzędziem są Luki. W tym miejscu możesz włączyć skanowanie luk w systemie Windows. Jeśli moduł wykryje jakąś, to automatycznie zainstaluje odpowiednią aktualizację. W tym miejscu możesz także skonfigurować doradcę ochrony Wi-Fi, dzięki któremu będziesz mógł dodatkowo sprawdzić i wzmocnić bezpieczeństwo swojej sieci.
 • Piątym narzędziem jest Zapora sieciowa. W tym miejscu możesz wybrać opcje konfiguracyjne firewalla. Funkcja ta umożliwia wybór, z jakim typami sieci, protokołów i połączeń będzie mógł połączyć się twój komputer.
 • Szóstym narzędziem jest Przeciwdziałanie skutkom ataków ransomware. W tym miejscu będziesz mógł zlecić przywrócenie kopii zapasowych plików, które ucierpiały na skutek ataku ze strony złośliwego oprogramowania typu ransomware.
 • Siódmym narzędziem jest Antyspam. W tym miejscu będziesz mógł skonfigurować moduł antyspamowy. Zaawansowane filtry umożliwiają stworzenie czarnej listy, blokadę niebezpiecznych maili, a także blokowanie wiadomości z azjatyckimi znakami i literami z cyrylicy. Ponadto możesz skonfigurować ten moduł tak, aby był kompatybilny z aplikacjami pocztowymi Windows.

Trzecią ikoną w interfejsie jest Prywatność i dzięki niej będziesz mógł mieć dostęp do sześciu kluczowych modułów w zapewnieniu wysokiego poziomu cyberbezpieczeństwa.

 • Pierwszym modułem jest SafePay, czyli bezpieczna przeglądarka, którą warto wykorzystywać podczas bankowości. Przeglądarka zapewnia dodatkową warstwę ochrony dzięki wbudowanemu menadżerowi haseł i wirtualną klawiaturę, dzięki której będziesz mógł się ochronić przed kradzieżą haseł przez złośliwe oprogramowania typu keylogger. Oprócz tego będziesz mógł skorelować VPN z SafePay, tak, aby sieć aktywowała się zaraz po włączeniu przeglądarki.
 • Drugim modułem jest VPN, czyli bezpieczna wirtualna sieć prywatna, dzięki której możesz skorzystać z szyfrowanego łącza internetowego. VPN skutecznie ukryje adres IP twojego komputera i zapewni anonimowość w sieci. Bitdefender VPN działa zaskakująco dobrze, w dodatkowo płatnej subskrypcji możesz korzystać jednocześnie z jednego z setek serwerów rozmieszczonych na całym świecie i dzięki temu ominiesz wszelkiego rodzaju blokady regionalne lub kupić taniej oprogramowanie i bilety na loty lotnicze. W limitowanej wersji darmowej, do której dostęp otrzymujemy z pakietem Total Security mamy do dyspozycji 200 mb dziennie na jedno urządzenie i mamy z góry wybrany serwer zlokalizowany na terenie Polski. Dzięki temu rozwiązaniu możemy bezpiecznie korzystać z bankowości online, nawet jeśli połączymy się z publiczną siecią Wi-Fi.
 • Trzecim modułem jest Menedżer haseł, czyli narzędzie, które jest wyjątkowo pomocne w przechowywaniu haseł. Ta funkcja może działać w formie rozszerzenia do najpopularniejszych przeglądarek i za jego pomocą możesz bezpiecznie korzystać z funkcji autouzupełniania loginów i danych. Jest wyjątkowo wygodna i umożliwia ustawianie skomplikowanych i trudnych do złamania haseł bez konieczności ich zapamiętywania.
 • Czwartym modułem jest Ochrona wideo i audio, czyli narzędzie, które zablokuje wszelkie próby uzyskania przejęcia kamery i mikrofonu przez niebezpieczne aplikacje. Wiele aplikacji, szczególnie tych z niepewnego źródła, została zaprogramowania tak, aby uzyskały dostęp do kamerek internetowych i mikrofonów. Przestępcy przechwytują obraz i dźwięk, a następnie szantażują swoją ofiarę lub umieszczają treści w sieci. Narzędzie Bitdefendera skutecznie blokuje takie aplikacje i znacząco wpływa na podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa użytkownika.
 • Piątym modułem jest Anti-Tracker, czyli rozszerzenie do najpopularniejszych przeglądarek internetowych. Anti-Tracker został zaprojektowany tak, aby blokował możliwość zbierania danych o Twoich zachowaniach konsumenckich. Ta funkcja jest przydatna szczególnie w przypadku, gdy z komputera korzystają dzieci i osoby, które nie zdają sobie sprawy z niebezpieczeństw w sieci, ponieważ może ochronić je przed wpadnięciem w bańki informacyjne z niebezpiecznymi treściami takimi, jak ekstremistyczne poglądy polityczne, sekty lub teorie spiskowe.
 • Szóstym modułem jest Kontrola rodzicielska, czyli narzędzie, które umożliwia monitorowanie tego, w jaki sposób dzieci korzystają z dostępu do Internetu. Dzięki niemu możesz blokować niechciane treści, określać czas, który Twoje dziecko może przeznaczyć na rozrywkę, sprawdzać lokalizację Twojego dziecka oraz blokować niechciane aplikacje. Kontrola rodzicielska Bitdefender zapewnia wszystkie najważniejsze funkcje, które spełnią wymagania każdego rodzica.

Czwartą ikoną w interfejsie są Narzędzia, czyli zbiór czterech funkcji, które zapewniają szybki dostęp do:

 • Modułu antykradzieżowego Anti-Theft, czyli narzędzia, umożliwia odnalezienie urządzenia, jego zablokowanie i zdalne wyczyszczenie jego danych.
 • Szybkiej optymalizacji OneClick Optimizer, czyli narzędzia, które umożliwia szybkie skanowanie dysku w celu optymalizacji systemu. Podczas skanowania program wyszukuje pliki tymczasowe, które następnie usuwa.
 • Profili, czyli funkcji, która umożliwia wybór pomiędzy pięcioma możliwymi do skonfigurowania profilami pracy komputera.
 • Ochrony danych, czyli niszczarki plików.

Piątą ikoną w interfejsie są Powiadomienia, które są miejscem, gdzie możemy przejrzeć wszystkie informacje o aktywności pracy antywirusa. Ta funkcja umożliwia monitorowanie tego, czy w naszym systemie są jakieś luki oraz w jaki sposób zachowują się nowe pliki i czy są potencjalnie niebezpieczne.

Szóstą i ostatnią ikoną w interfejsie są Ustawienia. W tym miejscu możesz wybrać, czy chcesz być informowany o nowych promocjach producenta Bitdefender, wybrać kolor interfejsu, zamienić język i zdecydować czy chcesz, aby aktualizacje były automatyczne.

To już koniec tej wyczerpującej recenzji, więc w tym miejscu przedstawimy nasze wnioski po testach, które przeprowadziliśmy z tym antywirusem. Bitdefender Total Security jest zdecydowanie świetnym wyborem, jeśli chcesz zabezpieczyć komputery w małej firmie lub w swoim domu (chociaż jeśli planujesz korzystać z urządzeń tylko w celach domowych, to warto wybrać pakiet Bitdefender Family Pack). Oprogramowanie jest bardzo wydajne i nie obciąża pamięci, działa praktycznie niezauważalnie. Zawiera także wszystkie niezbędne funkcje do tego, aby zabezpieczyć aktywność w sieci nawet dla najbardziej wymagających użytkowników. Naszym zdaniem jest to obecnie jeden z najlepszych dostępnych na rynku pakietów antywirusowych.

Poznaj inne produkty, które mogą Cie zaciekawić

Najskuteczniejsza ochrona przed cyberzagrożeniami

Pełna ochrona i anonimowość w Internecie

1 Komentarz

 1. Miłosz
  2022-11-22 at 16:06

  Zgadzam się że konsola w Bitdefenderze jest super, to jest jeden z wielu plusów programu

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0