Sprawdź promocje!
Bezpieczeństwo Zagrożenia

Riot Games narażony na atak socjotechniczny, zawiesza wszystkie nowe wydania

obraz_2023-01-23_230022668

Riot Games narażony na atak socjotechniczny, zawiesza wszystkie nowe wydania

Cyberatakujący włamali się do systemów produkcyjnych Riot Games za pomocą taktyk socjotechnicznych, zmuszając studio do odkładania wszelkich wydań, jak ujawniła firma.

Riot Games narażony na atak

„Na początku tego tygodnia systemy w naszym środowisku programistycznym zostały naruszone w wyniku ataku socjotechnicznego” – wyjaśniła firma na Twitterze. „Nie mamy teraz wszystkich odpowiedzi, ale chcieliśmy wcześnie się z tobą skontaktować i poinformować, że nic nie wskazuje na to, że uzyskano dane gracza lub dane osobowe”.

„Niestety tymczasowo wpłynęło to na naszą zdolność do publikowania treści. Podczas gdy nasze zespoły ciężko pracują nad poprawką, spodziewamy się, że wpłynie to na nadchodzącą kadencję aktualizacji w wielu grach” – dodała firma.

Firmy zajmujące się grami często znajdują się na celowniku, ponieważ ta branża jest tak samo wrażliwa i atakowana, jak wszystko inne połączone z Internetem. W rzeczywistości wiele głośnych spraw trafiło na pierwsze strony gazet w ciągu ostatnich kilku lat, a teraz Riot Games dołącza do tej listy.

W przypadku Riot Games fakt, że atakujący uzyskali dostęp do maszyn produkcyjnych, jest ważny sam w sobie. Gdyby nie wykryli włamania, otworzyłoby to drogę do ataku typu man-in-the-middle, ponieważ hakerzy mogliby osadzić złośliwe oprogramowanie w prostej aktualizacji.

Dowiedz się – Jak zorganizować swój komputer w 4 prostych krokach

Ponieważ Riot Games jest odpowiedzialne za ogromne tytuły, takie jak między innymi League of Legends i Valorant, liczba potencjalnie dotkniętych użytkowników byłaby znaczna. Na razie nie ma ram czasowych powrotu do normalności, ale firma z pewnością będzie informować społeczność o wszelkich nowych wydarzeniach.

Zaawansowana ochrona w czasie rzeczywistym

Pełna ochrona informacji finansowych

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0