Sprawdź promocje!
Bezpieczeństwo Zagrożenia

Wskazówki dotyczące cyberbezpieczeństwa dla nauczycieli, rodziców i dzieci

Tablica z napisem Success

Wskazówki dotyczące cyberbezpieczeństwa dla nauczycieli, rodziców i dzieci

Ponieważ dzieci w każdym wieku przygotowują się do powrotu do klasy, cyberprzestępcy chętnie wykorzystują ten pracowity czas, atakując rodziców, uczniów i nauczycieli za pomocą wszelkiego rodzaju podstępów.

Kto jest celem cyberprzestępców

Wszyscy jesteśmy celem hakerów i złodziei tożsamości, którzy nie tylko szkodzą naszemu samopoczuciu osobistemu i finansowemu, ale także mogą użyć zhakowanego urządzenia, aby uzyskać dostęp do sieci szkolnych.

Ochrona danych osobowych Twoich i Twoich dzieci powinna być najwyższym priorytetem w tym roku szkolnym, ponieważ złośliwa aktywność online nadal zagraża bezpieczeństwu i prywatności użytkowników.

Niezależnie od tego, czy Ty lub Twoje dzieci fizycznie wracacie do szkoły, czy kontynuujecie naukę na odległość z domu, ważne jest, aby odświeżyć najlepsze praktyki online, aby zapewnić bezpieczny powrót do szkoły.

Wskazówki dotyczące cyberbezpieczeństwa

Rzućmy okiem na kilka kluczowych wskazówek dotyczących cyberbezpieczeństwa, które pomogą rozpocząć naukę w tym roku:

  • Rozglądaj się za tradycyjnymi oszustwami związanymi z zakupami w szkole i innymi próbami phishingu związanymi ze szkołą. Jeśli bierzesz udział w ostatnich zakupach online na przybory szkolne, zachowaj szczególną czujność na niechciane wiadomości e-mail z informacją, że wygrałeś gadżety z okazji powrotu do szkoły, inteligentne urządzenia lub kupony. Używaj tylko zaufanych witryn do robienia zakupów i korzystaj z VPN, aby chronić swoje informacje finansowe przed szpiegami sieciowymi.
  • Ćwicz dobrą higienę haseł. Upewnij się, że Twoje urządzenia i konta szkolne są skonfigurowane przy użyciu silnych, unikalnych haseł. Aby ułatwić łatwe zarządzanie hasłami, rozważ użycie bezpiecznego menedżera haseł.
  • Upewnij się, że Ty i urządzenia inteligentne Twoich dzieci są chronione hasłem. Poinstruuj swoje dzieci, aby nigdy nie zostawiały laptopów i smartfonów bez nadzoru lub bez hasła.
  • Oszuści i inne nikczemne osoby mogą łatwo wykraść poufne dane.
  • Dbaj o aktualność systemów przez cały czas i instaluj rozwiązanie zabezpieczające na swoich urządzeniach, aby mieć pewność, że nie zainstalujesz nieświadomie złośliwego oprogramowania lub nie padniesz ofiarą witryny phishingowej.
  • Edukuj dzieci w zakresie tworzenia pozytywnej obecności w Internecie i nigdy nie reaguj na zagrożenia lub cyberprzemoc.

Zweryfikuj aktualny stan Twojego bezpieczeństwa

Czas szkolny może również oznaczać więcej wideokonferencji i korzystania z kamery internetowej, więc upewnij się, że Twoje rozwiązania zabezpieczające zapewniają ochronę kamery internetowej.

Powinno to zapewnić, że żaden złośliwy program ani osoba nie będzie w stanie przejąć aparatu, aby sfilmować Ciebie lub Twoje dzieci – samo zakrycie obiektywu uniemożliwi cyberprzestępcom zobaczenie, ale to nie znaczy, że nie będą mogli podsłuchiwać.

Najlepszy sposób na ochronę

Sprawdź, jakie aplikacje szkolne Ty lub Twoje dziecko może zechcieć zainstalować na urządzeniu — przed pobraniem zapoznaj się z recenzjami i polityką prywatności.
Naucz dzieci cenić swoje prywatne dane. Czasami dzieli nas tylko jedno kliknięcie od udostępnienia danych osobowych nieznajomym. Upewnij się, że dzieci nigdy nie podają nikomu swojego numeru ubezpieczenia społecznego, adresu domowego ani numeru telefonu.

Pobierz skuteczne oprogramowanie antywirusowe, które zwiększy Twoje bezpieczeństwo

Rozpocznij rok szkolny bezpiecznie

Ochrona biura

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0