Sprawdź promocje!
Bezpieczeństwo

Zaostrzenie obowiązku zgłaszania naruszeń danych

wireless-tower

Zaostrzenie obowiązku zgłaszania naruszeń danych

Zaostrzenie obowiązku zgłaszania naruszeń danych, aby konsumenci mogli lepiej chronić swoje dane i tożsamość cyfrową.

Zaostrzenie obowiązku zgłaszania naruszeń danych

Operatorzy telekomunikacji w Ameryce mają obecnie siedem dni roboczych, zanim będą musieli zgłosić naruszenie danych użytkownikom końcowym, ale FCC uważa, że ​​ten okres naraża zainteresowane strony na ryzyko.

„Federalna Komisja Łączności wszczęła dziś postępowanie mające na celu wzmocnienie zasad Komisji dotyczących powiadamiania klientów i federalnych organów ścigania o naruszeniach zastrzeżonych informacji sieciowych klientów (CPNI)” – czytamy w ogłoszeniu.

„Dzisiejsze działanie ma na celu zaostrzenie obowiązku zgłaszania naruszeń danych operatorów telekomunikacyjnych”.

Celem jest lepsze dostosowanie operatorów telekomunikacyjnych do innych sektorów w świetle ostatnich zmian w federalnych i stanowych przepisach dotyczących naruszenia danych.

W związku z tym FCC proponuje wyeliminowanie obecnego siedmiodniowego obowiązkowego okresu oczekiwania na powiadomienie klientów o naruszeniu, a także zmianę zasad dotyczących sposobu, w jaki przewoźnicy ujawniają klientom dane, których dotyczy naruszenie.

Praktyczne informacje dla użytkowników końcowych

Na przykład w przypadku naruszenia określonych kategorii danych firmy telekomunikacyjne mogą wkrótce być zmuszone do oferowania przydatnych informacji, które konsumenci mogą wykorzystać do lepszej ochrony przed cyberzagrożeniami, takimi jak oszustwa, phishing, kradzież tożsamości i podszywanie się pod inne osoby.

FCC proponuje również dokonanie spójnych zmian w zasadach zgłaszania naruszeń danych dotyczących usług przekaźników telekomunikacyjnych (TRS).

„Prawo wymaga wrażliwych informacji konsumenckich, ale biorąc pod uwagę wzrost częstotliwości, wyrafinowania i skali wycieków danych, musimy zaktualizować nasze zasady, aby chronić konsumentów i zaostrzyć wymagania dotyczące raportowania” – powiedziała przewodnicząca FCC Jessica Rosenworcel. „To nowe postępowanie pozwoli na bardzo potrzebne, świeże spojrzenie na nasze zasady zgłaszania naruszeń danych, aby lepiej chronić konsumentów, zwiększyć bezpieczeństwo i zmniejszyć wpływ przyszłych naruszeń”.

Operatorzy telekomunikacyjni na celowniku hakerów

Operatorzy telekomunikacyjni są znani z przechowywania danych osobowych i finansowych milionów lojalnych klientów, co czyni ich gorącymi celami złośliwych aktorów.

W marcu 2022 r. użytkownicy T-Mobile – w tym wielu potencjalnych klientów – zostali ostrzeżeni, aby uważali na oznaki kradzieży tożsamości. Ostrzeżenie pojawiło się po tym, jak kilka osób otrzymało powiadomienia, że ​​ich informacje krążą w Internecie po naruszeniu danych.

W październiku 2022 r. Verizon uznał za konieczne ostrzec klientów przedpłaconych, że ich konta zostały naruszone. Atakujący uzyskali dostęp do kont Verizon przy użyciu ostatnich czterech cyfr kart kredytowych ofiar i próbowali przetworzyć nieautoryzowane zmiany kart SIM.

Również w 2022 roku australijski gigant telekomunikacyjny Optus ujawnił, że hakerzy ukradli dane prawie 10 milionów klientów podczas masowego incydentu cybernetycznego.

Poznaj produkty, które mogą Cię zaciekawić

Ochrona przed kradzieżą tożsamości

Pełna ochrona informacji finansowych

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0