Sprawdź promocje!
Bezpieczeństwo

Zaostrzenie obowiązku zgłaszania naruszeń danych

wireless-tower

Zaostrzenie obowiązku zgłaszania naruszeń danych

Zaostrzenie obowiązku zgłaszania naruszeń danych, aby konsumenci mogli lepiej chronić swoje dane i tożsamość cyfrową.

Zaostrzenie obowiązku zgłaszania naruszeń danych

Operatorzy telekomunikacji w Ameryce mają obecnie siedem dni roboczych, zanim będą musieli zgłosić naruszenie danych użytkownikom końcowym, ale FCC uważa, że ​​ten okres naraża zainteresowane strony na ryzyko.

„Federalna Komisja Łączności wszczęła dziś postępowanie mające na celu wzmocnienie zasad Komisji dotyczących powiadamiania klientów i federalnych organów ścigania o naruszeniach zastrzeżonych informacji sieciowych klientów (CPNI)” – czytamy w ogłoszeniu.

„Dzisiejsze działanie ma na celu zaostrzenie obowiązku zgłaszania naruszeń danych operatorów telekomunikacyjnych”.

Celem jest lepsze dostosowanie operatorów telekomunikacyjnych do innych sektorów w świetle ostatnich zmian w federalnych i stanowych przepisach dotyczących naruszenia danych.

W związku z tym FCC proponuje wyeliminowanie obecnego siedmiodniowego obowiązkowego okresu oczekiwania na powiadomienie klientów o naruszeniu, a także zmianę zasad dotyczących sposobu, w jaki przewoźnicy ujawniają klientom dane, których dotyczy naruszenie.

Praktyczne informacje dla użytkowników końcowych

Na przykład w przypadku naruszenia określonych kategorii danych firmy telekomunikacyjne mogą wkrótce być zmuszone do oferowania przydatnych informacji, które konsumenci mogą wykorzystać do lepszej ochrony przed cyberzagrożeniami, takimi jak oszustwa, phishing, kradzież tożsamości i podszywanie się pod inne osoby.

FCC proponuje również dokonanie spójnych zmian w zasadach zgłaszania naruszeń danych dotyczących usług przekaźników telekomunikacyjnych (TRS).

„Prawo wymaga wrażliwych informacji konsumenckich, ale biorąc pod uwagę wzrost częstotliwości, wyrafinowania i skali wycieków danych, musimy zaktualizować nasze zasady, aby chronić konsumentów i zaostrzyć wymagania dotyczące raportowania” – powiedziała przewodnicząca FCC Jessica Rosenworcel. „To nowe postępowanie pozwoli na bardzo potrzebne, świeże spojrzenie na nasze zasady zgłaszania naruszeń danych, aby lepiej chronić konsumentów, zwiększyć bezpieczeństwo i zmniejszyć wpływ przyszłych naruszeń”.

Operatorzy telekomunikacyjni na celowniku hakerów

Operatorzy telekomunikacyjni są znani z przechowywania danych osobowych i finansowych milionów lojalnych klientów, co czyni ich gorącymi celami złośliwych aktorów.

W marcu 2022 r. użytkownicy T-Mobile – w tym wielu potencjalnych klientów – zostali ostrzeżeni, aby uważali na oznaki kradzieży tożsamości. Ostrzeżenie pojawiło się po tym, jak kilka osób otrzymało powiadomienia, że ​​ich informacje krążą w Internecie po naruszeniu danych.

W październiku 2022 r. Verizon uznał za konieczne ostrzec klientów przedpłaconych, że ich konta zostały naruszone. Atakujący uzyskali dostęp do kont Verizon przy użyciu ostatnich czterech cyfr kart kredytowych ofiar i próbowali przetworzyć nieautoryzowane zmiany kart SIM.

Również w 2022 roku australijski gigant telekomunikacyjny Optus ujawnił, że hakerzy ukradli dane prawie 10 milionów klientów podczas masowego incydentu cybernetycznego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0