Sprawdź promocje!
Bezpieczeństwo Poradniki

Zorganizuj swój komputer w 4 prostych krokach

Miesiąc czyszczenia komputera

Zorganizuj swój komputer w 4 prostych krokach

Styczeń to początek nowego roku – dla wielu osób jest to okazja, by zacząć od nowa, dokonać pozytywnych zmian i zaplanować ekscytujące nowe przygody i cele.

Styczeń jest również znany jako „miesiąc sprzątania komputera”. Chociaż czyszczenie i porządkowanie komputera może nie być pierwszą rzeczą, o której myślisz w tej chwili, kilka poprawek w urządzeniu może pomóc Ci przygotować się na bardziej produktywny rok.

Zorganizuj swój komputer w 4 prostych krokach aby Twoje urządzenie było sprawne i działo płynnie:

Zanim zaczniesz wykonaj kopię zapasową

Utwórz kopię zapasową danych, zanim zaczniesz usuwać lub usuwać jakiekolwiek pliki z urządzenia. Regularna kopia zapasowa pomoże Ci przywrócić utracone dokumenty i ważne pliki, jeśli przypadkowo je usuniesz lub jeśli Twój komputer zostanie naruszony. Możesz użyć zewnętrznego dysku twardego, urządzenia USB lub wybrać usługę tworzenia kopii zapasowych w chmurze, która również szyfruje pliki, dodając dodatkową warstwę bezpieczeństwa do twoich informacji.

Uporządkuj dysk i ikony na pulpicie

Jeśli Twoje nawyki związane z tworzeniem i przechowywaniem plików obejmują przechowywanie dokumentów w folderach bez tytułu i nierozpoznawalnych nazwach, powinieneś poświęcić chwilę na przejrzenie plików i usunięcie niepotrzebnych.

Nie zapomnij opróżnić kosza na śmieci i usunąć wszelkie pliki tymczasowe przechowywane na dysku twardym — zajmują one miejsce i mogą mieć wpływ na wydajność komputera.

Pozbywając się zbędnych plików i dokumentów, sprawdź także stare programy, których już nie używasz.

Nieuporządkowany pulpit może również spowolnić działanie urządzenia, więc aby zapewnić sprawne działanie podczas pracy lub przeglądania, uporządkuj pulpit i usuń niepotrzebne lub zduplikowane pliki.

Zwolnij miejsce i wyczyść swoją przeglądarkę za pomocą Bitdefender

Rozwiązania bezpieczeństwa Bitdefender mogą pomóc Ci przyspieszyć i zoptymalizować działanie urządzeń z systemem Windows. Narzędzie Bitdefender File Shredder pomoże Ci wyczyścić system z niechcianych plików, nie pozostawiając żadnych śladów, podczas gdy Bitdefender OneClick Optimizer pomaga usunąć niepotrzebne pliki i pliki cookie przeglądarki.

Wyłącz automatyczne uruchamianie niepotrzebnych programów

Jeśli komputer włącza się powoli, niepotrzebne aplikacje mogą być automatycznie uruchamiane w tle. Upewnij się, że nie uruchamiasz niepotrzebnych aplikacji podczas ładowania systemu i regularnie aktualizuj oprogramowanie.

Nie zapomnij też uporządkować swoich kont cyfrowych

Porządkowanie i zabezpieczanie kont internetowych może znacznie przyczynić się do ochrony urządzenia i danych. Możesz zadbać o swoje życie online, najpierw porządkując swoje zakładki i zarządzając kontami online i hasłami. Zrób listę wszystkich kont internetowych i usuń te, których już nie używasz. Wszystkie pozostałe konta powinny mieć unikalne hasła i uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Możesz także sprawdzić dodatkowe ustawienia zabezpieczeń i, jeśli to możliwe, przyjrzeć się swoim odbiorcom i ogólnej obecności online, aby zminimalizować zagrożenia bezpieczeństwa.

Poznaj produkty polepszające bezpieczeństwo

Najlepszy antywirus dla
urządzeń mobilnych

Pełna, najnowsza i najlepsza ochrona

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0